Állami Nyomda: nem a tömeggyártás a lényeg
Az Állami Nyomda továbbra is a közép-kelet-európai régió vezető biztonsági nyomdája – hangsúlyozta Zsámboki Gábor, a társaság vezérigazgatója. A tömeggyártás nem célunk, a magas hozzáadott értékű termékektől várjuk a növekedést – emelte ki. Az ilyen termékek részaránya 90 százalék a termékportfólióban. A chippel ellátott okmányok megjelenése lehet a jövőben fontos piaca a társaságnak. Zsámboki kiemelte a nemrég bejelentett Sodexo-megrendelést: a sikerre egész Európa felkapta a fejét – fogalmazott a vezető.
A társaság exportaránya 30%, az új román leányvállalat konszolidálása tovább erősíti a kiviteli vonalat. Összesen 17 országba szállít az Állami Nyomda.
Az árbevétel dinamikusan növekszik, ezzel párhuzamosan a piaci elvárásoknak megfelelően folynak a fejlesztések is a cégnél. Ezek között az érintés nélküli fizetési technológiákat emelte ki a vezérigazgató. Emellett a meglévő termékszegmensek fejlesztése is folyik, elsősorban a biztonsági követelmények emelkedését követve. Középtávon a mobilfizetések területén folynak fejlesztések az Állami Nyomdánál.
E-Star: irány Lengyelország
Az E-Star elmúlt éve egyik legfontosabb eredményének nevezte a lengyel tőzsdei bevezetést a társaság vezérigazgatója. Kassai Ákos kiemelte: a társaság kockázatai csökkentek azzal, hogy a bevételben a korábbiakhoz képest alacsonyabb az önkormányzatoktól érkező bevételek aránya, viszont nőtt a vállalati ügyfelektől származóké.
A vállalat jelenleg is folyó restrukturálásának célja a veszteséges, vagy nagy beruházást igénylő projektek értékesítése – ez főként horvátországi, bulgáriai és romániai beruházásokat érintett, amelyek nem kapcsolódtak szervesen a vállalat fő tevékenységéhez, a hőtermeléshez. Az átalakítás során is megtartják a RESZ és az EPV tulajdont Magyarországon, valamint az EC Mielec, Girlice, Euro-Energetyka projekteket Lengyelországban.
PannErgy: befűtik Miskolcot
A PannErgy városok fűtését szeretné megoldani geotermikus forrásból, Miskolc az elsők között van a sorban azon városok között, amelyek ezt a megoldást választották – mondta el Bokorovics Balázs, a cég igazgatótanácsának elnöke a társaság jelenlegi fő projektjét ismertetve. Ennek előnyei között a kedvezőbb fűtési hőfokot, a rugalmas hőellátást, a korszerű hőközpontokat és az ennek köszönhetően csökkenő költségeket emelte ki a vezető.
CIG Pannónia: az élre törnek
Sándor Benedek, a CIG befektetői kapcsolattartója elmondta: a társaság azzal a céllal jött létre, hogy helyi biztosítóként álljon a magyarországi piac élére. A társaság díjbevétele dinamikusan növekszik, a 2011. évi üzleti tervében 35,1 milliárd bruttó díjbevétel áll, ami 10 milliárd forintos emelkedést jelent 2010-hez képest. A növekedés motorja a társaság rendszeres díjas biztosításokra épülő portfóliója. 2011 második negyedévére a CIG már 6 százalékos piaci részesedést szerzett korrigált díjbevétel alapján, amivel a piac 6. legnagyobb szereplőjévé vált. Az új szerződések megkötése csökkenő tendenciában, de túlnyomó részben a Brokernet hálózatán keresztül történik.
A társaság Magyarországon, Romániában és Szlovákiában működik, nemrég megalapították a nem-életbiztosítási üzletágat, és beléptek a nyugdíjpénztári piacra is – összegezte az üzleti folyamatokat Sándor Benedek. 6 százalék fölött van az intézményi befektetők tulajdonrésze, az elemzések szerint 1 százalék körül alakul a külföldi tulajdonosok aránya.
Graphisoft: duplázzák a Parkot
Kocsány János, a Graphisoft Park vezérigazgatója a társaság jövőbeli terveivel kapcsolatban elmondta, hogy az ipari park területén biztosítani szeretnék a fejlődés lehetőségét a bérlőknek. Újabb területeket vásároltak, így a következő években több mint duplájára növelik a Graphisoft Park területét. Az ipari tevékenységek mellett az oktatási-képzési tevékenységekre is nagyobb súlyt helyeznek a jövőben.
Appeninn: bent az A-ligában
Székely Gábor, az Appeninn Holding igazgatótanácsának elnöke elmondta, hogy szerdától a társaság részvényeivel a BÉT A-kategóriájában kereskednek. A társaság az elmúlt 1 évben megduplázta az ingatlanvagyonát a korábbi 8-ról 15-16 milliárd forintra emelve a portfólió értékét. Továbbra is az akvizíció alapú növekedést tekintik elsődleges stratégiának. Jelenleg 25 ezer négyzetméternyi irodaterülettel rendelkezik az Appeninn, ennek 90 százalékát bérbe is tudták adni. Fő partnereiknek a kkv-kat tekintik, de többek között okmányirodáknak, bankoknak is biztosítanak irodát. Az ipari ingatlanok üzletág a city-logisztikára épít, míg a speciális gépjárművek üzletág 3 mobildaru bérbeadását végzi sikeresen, az árbevétel közel 20 százalékát biztosítva. A svájci frank árfolyama miatt az üzemi eredmény csökkent, de a frankhiteleket korábban leírták, így a forint erősödése eredménynövelő tényezőként jelenhet meg a cég könyveiben. Az elmúlt 1 évben 80 százalékkal emelkedett az Appeninn részvények árfolyama a tőzsdén – emelte ki Székely Gábor.
Privátbankár - Gáspár András