.jpg)
Előző havi 8,7 százalékos növekedés után, a napi spam mennyiség 27,43 százalékkal visszaesett. Ez idő alatt a kiberbűnözők kihasználva a japán földrengést, milliónyi spamet, kémprogramot szabadítottak rá a gyanútlan felhasználókra. A márciusi vírusok közül a spamek aránya 74 százalék volt, ez csökkenést jelent a februári 80,65 százalékhoz képest. Az adathalászat terén 22,71 százalékos csökkenés figyelhető meg és a a károkozó programok mértéke is csökkent februárhoz képest.
A károkozó programok által létrehozott adathalászó honlapok száma 41,54 százalékkal csökkent, továbbá a fertőző egyedi URL linkek száma 14 százalékkal, az adathalász IP címmel rendelkező honlapok száma pedig további 41, 54 százalékkal. Az adathalászó fenyegetettségek 13 százalékát a tárhely (webhosting) szolgáltatások tették ki, ez az előző hónaphoz képest 22,31 százalékos visszaesést jelent. A felmérésből továbbá kiderül, hogy jelentős mértékben csökkent a nem angol nyelvű adathalász oldalak száma, ezek közül a legtöbb oldalt a portugál, olasz és spanyol honlapok tették ki.
Az eddigi természeti katasztrófák, mint a délkelet-ázsiai tsunami, a chilei földrengés, a kiberbűnözők számára mind hálás témának bizonyultak, hogy felhasználhassák adathalászatra, kéretlen levelek szétküldésére, vírusok terjesztésére. Ez a tendencia tovább folytatódott a Japánban bekövetkezett földrengéssel. A felmérésből kiderül, hogy a bűnözők az adathalászat terén is leleményesnek bizonyultak. Létrehoztak egy Vörös Kereszt logóval ellátott honlapot, ahol személyes adataik megadásával adakozhattak a kiberbűnözőknek.
Privátbankár