A cég több, mint 20 éve van jelen a kelet-közép-európai régióban (CEE), de a jövőben még jobban szeretne összpontosítani a térségre. A Riverside 2010-ben, zárta a Europe Fund IV alapját, amelynek 420 millió eurós összegét az elkövetkezendő 5 évben tervezi befektetni európai – akár térségbeli – cégekbe. Az Európai Magán- és Kockázati Tőke Társaság (EVCA) adatai szerint, bár 2010-ben a CEE régióban a befektetések értéke csaknem felével visszaesett, a befektetések száma azonban mintegy 30%-kal nőtt.
Tüske Tamás, a az Enterprise Investors (EI) magyarországi igazgatója szerint a banki hitelezési hajlandóság csökkenésével a magántőke szerepe felértékelődni látszik. Magyarországnak egyfelől sikerült megőriznie tőkevonzó képességét, viszont veszített attraktivitásából a belső fogyasztás zuhanásával és a devizahitelek körüli problémák tetőzésével. Korábbi cikkünket az EI befektetéseiről itt olvashatja>> |
A Riverside évente több mint 200 befektetési lehetőséget vizsgál meg Kelet-Közép-Európában, és eddig 12 régióbeli céget vásárolt fel. Tahy Balázs, a cég magyarországi befektetési igazgatója arról beszélt, hogy a varsói, a prágai és a budapesti iroda egyetlen csapatot alkot. Ez azt jelenti, hogy például Budapestről nem csak magyar, hanem lengyel, török, román és cseh cégeket is figyelemmel kísérik. A régiós befektetési lehetőségeket a fogyasztásra épülő, az egészségügyi, az ipari és a környezettudatossággal kapcsolatos iparágakban keressük legaktívabban.
Privátbankár