A montreali egyetem pszichológiai fakultásának doktorandusza, Genevieve Beaulieu-Pelletier szerint ezek a számok azt mutatják, hogy még ha a legtisztességesebb szándékkal házasodunk is, a dolgok nem mindig a terveink szerint fognak alakulni, mert az emberi kapcsolatokban mutatott viselkedésünket a kicsi korunk óta belénk nevelődött minták határozzák meg. A kutató 145 egyetemista önkéntest kérdezett ki a párkapcsolataikról. 68 százalékuk már gondolt jelenlegi kapcsolata során a hűtlenségre, 41 százalékuk pedig egyenesen bevallotta, hogy megcsalja aktuális partnerét. A felmérést 270 felnőtt (átlagosan 27 éves) személlyel is elvégezték, ebben a csoportban is hasonló eredmény született: 54-39 százalék a "gondolati" és valódi bűnösök aránya.
A szakemberek ezután mindkét csoportot kikérdezték a félrelépés okairól. Ezek szerint az "elkerülő" személyiségtípus számára valójában kényelmetlen, "klausztrofóbiás" érzés az intimitás, ezért ők gyakorta keresik a kalandot."Számukra a hűtlenség segít a fóbiák elkerülésében, távolságot tudnak tartani általa a párjuktól, vagyis úgy hiszik, hogy ezzel fenntartják mozgásterüket, szabadságukat" - mondta Beaulieu-Pelletier.
A csoportot még egy meglepetés érte: a kutatásból kiderült, hogy a közhiedelemmel ellentétben a hűtlenségre a nők és a férfiak egyforma mértékben hajlamosak.
Budapest nagyon házasságpárti lett
Lehet, hogy a párja képtelen a házasságra
Agyára megy a nőknek az antibébi
A magyar betegség: miért bukunk el már az elején?
MTI