Az Európai Unió statisztikai hivatala szerint 2008 és 2009 második negyedéve között 27 tagország közül 24-ben csökkent a ledolgozott munkaórák száma, a legnagyobb mértékben Észtországban, Ausztriában és Szlovákiában.
Az Eurostat adatai szerint a szóban forgó időszakban az egy hét alatt ledolgozott munkaórák száma átlagosan 42 perccel csökkent az Európai Unióban (heti 41 óráról heti 40 óra 18 percre). Egy évvel korábban, 2007 és 2008 második negyedéve között még 18 perc volt a növekedés.
Ugyanakkor Európa-szerte nőtt a részmunkaidős foglalkoztatás: az összes állásban lévő 18,8 százalékát foglalkoztatták részmunkaidőben 2009 második negyedévében, egy évvel korábban a 18,3 százalékát.
Magyarországon 5,6 százalékot tett ki ez az arány, míg egy évvel korábban 4,5 százalékot. Ezzel a növekedés mértéke Magyarországon nagyobb volt, mint az EU-átlag: 1,1 százalékpont, míg az unióban 0,5 százalékponttal emelkedett a részmunkaidőben foglalkoztatottak aránya. Ezen a téren a legnagyobb növekedést Észtországban, Írországban, Litvániában és Szlovákiában regisztrálták az unió statisztikusai.
Az egész világon csökkennek a fizetések
A nagy cégek közül is többen buknak
A cégvezetőnek is árt a túlórázó beosztott
MTI