Minden alkalmat meg kell ragadnunk, hogy a korábbi tervezés és megvalósítás hozadékait, tanulságait a jelenlegi programozási időszakban felhasználjuk. Az előző programok kritikai feldolgozása a tapasztalatok gazdag tárházát biztosítja – emelte ki köszöntőjében Homolya Róbert, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség végrehajtási elnökhelyettese. Hozzátette, hogy ezen ismeretek megismerése, felismerése, felelevenítése és megvitatása mindannyiuk munkáját segíti. A plenáris ülést követő workshopok után a zárópanel képviselői a workshopok eredményeiről készített összegzés során több hasznos szakmai, módszertani javaslatot is megfogalmaztak.
A konferenciát záró kerekasztal-beszélgetésen a résztvevők hangsúlyozták, hogy minden programmegvalósítás során nagyon fontos a stabil, hosszú távú stratégiai és finanszírozási környezet, valamint az egyes beavatkozások közötti szinergia, és a logikus lépéssorrend megtartása, a saját tervező és megvalósító csapattal rendelkező civil szervezetek kiterjedt részvétele.
A legfontosabb megállapítások egyikeként kiemelték, hogy a végrehajtási környezet stabilizálása előtt rendkívül fontos a stratégiai tervezési rendszer megerősítése, rendszerszerű végrehajtása.
A megjelentek egyetértettek abban, hogy monitoring rendszer működtetése, valamint a tanuló szervezet rendszerének elterjesztése egy olyan új szemléletet jelent, amely egy átgondolt, kellő visszacsatolással és kockázatkezelő elemekkel biztosított, de ütemes és tervezhető végrehajtást garantálhat a 2011-2013-as időszakra, majd a 2014-2020 közötti évekre.
A konferencián részt vettek a szaktárcák képviselői, a Monitoring Bizottság tagjai, a központi programok kedvezményezettjei, valamint az érdek- és ernyőszervezetek képviselői - derül ki az NFÜ közleményéből.
Privátbankár