Egy (kis) segítség az eredményesebb távmunkához
A kis- és középvállalkozások (kkv) esetében az átlagosnál gyakrabban megjelenik a távmunka vagy a részmunkaidős állások lehetősége, pedig ezeknek a rugalmas foglalkoztatási formáknak az aránya jóval alacsonyabb a magyar gazdaságban, mint Nyugat-Európában.
A rugalmas foglalkoztatás elterjedése nem csupán a munkaszervezést, a piaci alkalmazkodóképességet, a versenyképesség növelését segíti elő, hanem lehetőséget ad olyan hátrányos helyzetű csoportok munkaerőpiaci helyzetének javítására, mint a kisgyermekesek, az idősebb vagy megváltozott munkaképességű embere - mondta Balázs Tibor, SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány vezetője.
Kik pályázhatnak?
Pályázni a régióban működő 10 és 249 közötti alkalmazottat foglalkoztató, nem kizárólag agrártevékenységet folytató vállalkozásoknak van lehetősége. Az első ütemben elvégzik az érintett cégek átvilágítását, vezető interjúkat készítenek, kérdőívek segítségével mérik föl a dolgozók véleményét, megvizsgálják a belső szabályzatokat, majd a rugalmas foglalkoztatási formák bővítésére fejlesztési tervet készítenek.
A második ütemben, nyártól a vállalkozások e fejlesztési tervek alapján pályázhatnak 3 millió és 15 millió forint közötti támogatásra, a dolgozók képzésére, informatikai beruházásokra, bértámogatásra - mondta Balázs Tibor.
A pályázatról és a jelentkezésről itt tudhat meg többet.