V. Németh Zsolt hangsúlyozta, hogy vidékfejlesztési forrásból 635 helyen újulnak meg a közösségi térként működő épületek, ebből az idén 400 kezdi meg tevékenységét. Az Integrált Közösségi és Szolgáltató Terek új szolgáltatási modellt is jelentenek, amelyben lehetőséget kapnak a vállalkozók, az állami szervezetek is, és ebbe a koncepcióba illeszkedik bele a postai szolgáltatás nyújtása is.
Geszti László vezérigazgató kiemelte, hogy az Integrált Közösségi és Szolgáltató Terekbe történő betelepülés révén lehetővé válik, hogy kulturált postai szolgáltatást nyújtsanak az érintett kistelepüléseken is, hozzájáruljanak a helyi közösségi élethez, és bővítsék portfóliójukat pénzforgalmi és kereskedelmi területen.
Varga Dezső, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy a korszerűsítésre szoruló épületekben lévő postákat költöztetik át a 142 kistelepülésen a közösségi terekbe, a nyitva tartást a helyi igényeknek megfelelően alakítják ki.
Kérdésre válaszolva Varga Dezső közölte, hogy a beköltözés annak a függvénye, mikorra készülnek el a felújított épületek. A korszerűsítésre szoruló ingatlanok sorsáról a vagyongazdálkodás keretében születik döntés.
Az IKSZT-k létrehozására az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében idén összesen 25,4 milliárd forint áll rendelkezésre. A 2011-ben átadandó beruházások összértéke eléri a 14,6 milliárd forintot - eddig már 110 ilyen teret adtak át.
Az integrált közösségi és szolgáltató terek olyan többfunkciós létesítmények, amelyekben helyet kaphatnak például e-Magyarország pontok, könyvtárak és más szolgáltató létesítmények is. Így a vidéki emberek életminősége javulhat ott, ahol ezeket a közösségi helyeket megvalósítják.
MTI, Privátbankár