A beruházások első negyedévi, az előző év azonos negyedévéhez viszonyított 6,4%-os csökkenésén belül az építési beruházások 9,3%-kal, a gép- és berendezésberuházások 2%-kal maradtak el az egy évvel korábbitól. A lassan javuló külső konjunktúra és a szűk belső kereslet következtében a nemzetgazdasági ágak többségében továbbra is csökkenést regisztráltunk. A feldolgozóipar beruházásai 16%-kal estek vissza.
Az összes alágban volumencsökkenés mutatható ki. A nagyobb részarányt képviselő alágak közül legnagyobb mértékben a gumi-, műanyag, nemfém ásványi termék beruházásai maradtak el 2009 azonos időszakának szintjétől, de csökkentek a beruházások az élelmiszer-, ital-, dohány- és a járműgyártásban is.
A lakásépítések visszaesésének következtében az ingatlanügyletek nemzetgazdasági ág beruházásainakvolumene 19%-kal csökkent az előző évhez képest. Nagyobb visszaesés volt még a pénzügyi, biztosítási tevékenység (12,4%), a humán-egészségügyi, szociális ellátás (11,9%), valamint a kereskedelem, gépjárműjavítás (11,4%) nemzetgazdasági ágakban.
A beruházások csökkenő tendenciája ellenére néhány ágban növekedés tapasztalható. A nagyobb súlyú szállítás, raktározás nemzetgazdasági ág beruházásainak 11,4%-os emelkedését elsősorban egy, a szárazföldi, csővezetékes szállítás területén megvalósuló nagyberuházás okozta. Az energiaipar beruházásainak növekedését (47,9%) a villamosenergia-termelés jelentős erőművi beruházása eredményezte.
Az oktatás nemzetgazdasági ág beruházásai 26,7%-kal emelkedtek, nagyrészt az alap- és felsőfokú oktatásbanmegvalósuló intézménybővítések, -felújítások eredményeképpen. Nőttek a beruházások a közigazgatás, védelem; kötelező társadalombiztosítás ágban is (25,8%), egyrészt az alacsony bázis miatt, másrészt a nagy értékű, honvédelemmel összefüggő beruházásoknak köszönhetően. A művészet, szórakoztatás, szabadidő ág 19,2%-os növekedésében a gyógy- és élményfürdő-beruházások játszottak szerepet.
Privátbankár