.jpg)
Tavaly a visszaesés fokozatosan lassult; az első négy hónap forgalma 8 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakának forgalmától, míg szeptember és december között 3,6 százalékos volt a csökkenés.
Az év egészét tekintve a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák 9,1 százalékkal, a belföldieké 1,8 százalékkal csökkent.
Svédországban 0,1 százalékkal nőtt a szállodák és panziók forgalma, a többi 26 tagországban viszont csökkent. Lettországban mérték a legnagyobb, 23,3 százalékos visszaesést. A második Litvánia 20,4 százalékos forgalomcsökkenéssel, a harmadik Ciprus 19,7 százalékos mínusszal.
A közép-kelet-európai térségben leginkább Szlovákia idegenforgalma érzete meg a válságot, a visszaesés 18,1 százalék volt. Magyarországon az egy évvel korábbihoz képest 9,5 százalékkal, 14,7 millióra csökkent a két kategóriában eltöltött vendégéjszakák száma 2009-ben az Eurostat jelentése szerint.
A legtöbb vendégéjszakát Spanyolországból, Olaszországból, Németországból, Franciaországból és Nagy-Britanniából jelentették. Erre az öt országra jutott tavaly az Európai Unió szállodáiban és panzióiban eltöltött vendégéjszakák több mint 70 százaléka.
Egyre többen jönnek hozzánk vásárolni
Az üdülési csekk hozta a bevételek harmadát
Szállodai csillagok: a három néha egyet jelent
MTI