1p
KKV
Hazai és külföldi befektetők ajánlásaikat fogalmazták meg a Magyarország nemzetközi versenyképessége szempontjából kiemelten fontos kérdésekben. Szóba került, hogy meg kellene szüntetni az iparűzési adót
Hazai és külföldi befektetők ajánlásaikat fogalmazták meg a Magyarország nemzetközi versenyképessége szempontjából kiemelten fontos kérdésekben.

Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham), a Joint Venture Szövetség (JVSZ) és a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) közzétette a hazai és külföldi befektetők ajánlásait a Magyarország nemzetközi versenyképessége szempontjából kiemelten fontos kérdésekben  – jelentette be  Fekete István, a JVSZ elnöke a három szervezet közös sajtótájékoztatóján csütörtökön, Budapesten.

Fekete István elmondta: az ajánlások négy területre, a közigazgatási reformra, az adózásra, az oktatási és munkaügyi reformra, illetve az átláthatóságra vonatkoznak. A szervezetek tagvállalataik, a befektetők javaslatait képviselő állásfoglalásukban az ország érdekében szükségesnek és fontosnak tartott gazdaságpolitikai lépéseket szeretnék felvázolni, amelyek egyben alapul szolgálhatnak a kormányzat által a következő években megvalósítandó reformok és gyakorlati intézkedések értékeléséhez. Az anyag elkészítésével szeretnének hozzájárulni ahhoz, hogy Magyarország visszaálljon a növekedési pályára - hangsúlyozta a JVSZ elnöke.

Fidesz: nem követjük Bajnait, sőt!
Heinczinger Róbert, az Ernst and Young Adótanácsadó Kft. partnere az adószerkezet átalakítására kidolgozott javaslatok között említette a bevételeken alapuló jövedelemátalányok megszűnését, például EKHO, egyéni vállalkozó, őstermelő és EVA, stb. esetében. Javasolják a munkáltatói járulékok további csökkentését a nyugdíjbiztosítási járulék esetében 24 százalékról 19 százalékra, az egészségbiztosítási járuléknál 2 százalékról 0 százalékra, továbbá a 27 százalékos EHO megszüntetését. Ehelyett tételes EHO-t javasolnak a szervezetek, körülbelül 8 ezer forintos szinten, munkavállalói teherként. Szintén a foglalkoztatási adóterhelések között 15 millió forintnál egységes nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékplafont indítványoznak bevezetni (munkavállalóit és munkáltatóit egyaránt) úgy, hogy a nyugdíjjogosultság számítása során továbbra is csak a jelenlegi járulékplafon szerinti befizetés legyen figyelembe véve.

Bajnai: szerényen szólva eredményesek voltunk
A vállalkozások adóterhelése kapcsán a befektetők javasolják megszüntetni a helyi iparűzési adót, valamint a kis adókat, azaz az innovációs járulékot, a szakképzési hozzájárulást és a rehabilitációs járulékot. Az osztalékadót továbbá 25 százalékról 10 százalékra csökkentenék. A 34 százalékos társasági adó elriasztó szám, a befektető ezt látva nem is nézi a többi számot, tehát csökkentésre van szükség – mondta Heinczinger Róbert. A szervezetek a javaslatokban az adóbevételekre is gondoltak, mégpedig a már említett tételes EHO mellett az adójóváírás szociális támogatással történő kiváltásával, a jelenleg is hatályos önkormányzati építményadó általánossá és kötelezővé tételével, a hatósági ellenőrzések hatékonyságának javításával, valamint a közigazgatás modernizációjával.

Nézze meg választási rovatunkat és értékelje Ön is a miniszterelnök-jelölteket!
A hatékonyabb közszféráról György László, a Cisco Magyarország ügyvezetője beszélt. A közigazgatási reform szervezetek által javasolt pillérei például a minőségi jogalkotás, a minőség- és szervezetfejlesztés, a finanszírozhatóság uniós forrásokkal. A közigazgatási és közszolgálati reformnak a szervezetek szerint elsősorban arra kell irányulnia, hogy a magyar közigazgatás a hagyományos nemzeti költségvetési újraelosztó szerepköréből egy EU-konform gazdaságösztönző szerepre váltson. A szervezetek felajánlják segítségüket abban, hogy szakértői az új kormány rendelkezésére állnak a közigazgatási reform stratégiájának kidolgozásában, hogy a gazdasági szférában szerzett legjobb gyakorlatokat a közigazgatásban is - a szféra sajátosságait figyelembe véve - alkalmazhassák.

Stumpf már Fidesz kormányról beszélt és konszenzusról
Stumpf István volt kancelláriaminiszter szerint a Fidesz esetleges kétharmados választási győzelme önmagában kevés lesz a nagyléptékű reformok sikeréhez, azok elfogadtatásához ugyanis társadalmi konszenzusra kell törekedni. A Századvég Alapítvány elnöke, az Ybl Klub által szervezett csütörtöki, budapesti konferencián hangsúlyozta: a Fidesz a rendszerváltáskor tapasztalt súlyú kihívások előtt áll, hiszen számos alrendszer átalakításával és a gazdaság új életre keltésével rendbe kell tennie az államot. A Választás 2010 című tanácskozáson kiemelte: ehhez nélkülözhetetlen a politikai felhatalmazás, de a működőképességet nem szabad csupán hatalmi pozíciókra építeni, hanem szélesebb társadalmi konszenzussal kell biztosítani.

Vahl Tamás, a DUIHK elnöke elmondta: az oktatási és munkaügyi reform stratégiai szemléletváltáson keresztül lehet csak sikeres. A hosszú távon is fenntartható egyensúly kialakulásának érdekében versenyképes munkahelyek és az azokat betöltő munkaerők minőségében, mennyiségében és szerkezetében, komplex gazdaságpolitikai szemléleten alapuló stratégiára van szükség, amely egyszerre van tekintettel az oktatásra, a gazdasági versenyképességi tényezőkre, a szociális rendszerekre, az állami pénzügyekre, a technológiai fejlődésre és a társadalmi-kulturális folyamatokra. A felsőoktatásban szükség van a munkaerőpiac-orientáltság, valamint a gyakorlati képzés arányának jelentős fokozására – javasolják a szervezetek.

Drajkó László, a Microsoft Magyarország Kft. ügyvezetője az átláthatóság fontosságára hívta fel a figyelmet. A három szervezet fontosnak tartja, hogy a transzparencia az államhatalmi rendszerek minden szintjén érvényesülő elvvé váljon, amihez elengedhetetlen a politika és a gazdaság folyamatos párbeszéde. Bienerth Gusztáv, az AmCham elnöke az átláthatóság fontossága kapcsán elmondta, hogy Magyarország csak akkor lehet sikeres, ha a társadalom működésének minden elemét átható korrupció visszaszorításával megteremti a tisztességes versenyt elősegítő jogi környezetet.

Nehéz lenne az új kormánynak irányt váltani 
Leosztályozott miniszterelnök-jelöltek: Vona vezet 
A választások közeledtével visszatért a vállalkozások bizalma
Varga: rosszabb a helyzet, mint gondoltuk
Támogatási pénzek: a kkv-k fele bizakodó
Magyar vállalkozások: van remény

MTI

Címkék: KKV
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Hogyan lett kis garázscégből milliárdos vállalkozás?
Privátbankár.hu | 2023. december 19. 11:41
Állócsillagok és újhullámos trónkövetelők.
KKV Itt a Cégépítők társasjáték: most eldől, ki kaszál az üzleti évben!
Natív tartalom | 2023. december 4. 10:26
Piaci rést betöltő társasjáték jelent meg október 25-én: a Cégépítők társasjáték megszületéséről és játékmenetéről Egerszegi Krisztiánnal, a MiniCRM tulajdonosával, a Cégépítők alapítójával beszélgettünk.
KKV Széchenyi Kártya Program: megduplázták a hitelkereteket
Privátbankár.hu | 2023. augusztus 1. 11:18
Sokkal nagyobb hitelkeretet kapnak a kkv-k a Széchenyi Kártya Program keretében. A kamat a futamidő végéig 5 százalék. 
KKV Kezdj újult erővel a nyári szabadság után!
Márkázott tartalom | 2023. június 27. 11:32
  Ha még most vagy csak a hosszabb lélegzetvételű nyaralás előtt, akkor minden bizonnyal minden munkával kapcsolatos témától a falnak mennél. Teljesen érthető módon érzed azt, hogy telítődtél, hiszen már javában az év második felében járunk, és a megfeszített munkatempóból még nem is igazán tudtál alább engedni.
KKV Vigye sikerre vállalkozását, alkalmazzon business mentort!
Natív tartalom | 2023. június 8. 10:01
A business mentor nem varázsló, ám mégis rendkívül fontos szerepet játszhat több, a hazai kkv-szektort rendkívüli mértékben érintő konfliktushelyzet kezelésében. Közreműködésével a vállalatok tulajdonosai és vezetői olyan külső támogatást kaphatnak, amely segíti őket a tudatosabb vállalatvezetésben és előmozdítja üzleti és személyes fejlődésüket. A Budapesti Gazdasági Egyetem rendhagyó szakirányú továbbképzéséről annak vezetőjével és egyik hallgatójával beszélgettünk.
KKV A K&H szerint az uniós pályázatok körüli zűrzavar nem ártott
Privátbankár.hu | 2023. május 24. 14:14
Az uniós pályázatok körüli bizonytalanság csak kismértékben vetette vissza a cégek bizakodását, mintegy felük továbbra is reálisnak tartja, hogy ilyen forráshoz juthat - közölte a K&H magyarországi mikro, kis- és középvállalkozások (kkv) bizalmi indexe első negyedévi eredménye alapján.
KKV Megnyitják a pénzcsapot a magyar cégeknek: milliárdokat érő bejelentést tett egy bank
Privátbankár.hu | 2023. május 10. 17:14
Jelentős beruházási hitelkeretről állapodott meg az UniCredit.
KKV Jó szakemberből gyenge vállalkozó lesz? – interjú
Natív tartalom | 2023. április 4. 12:02
Egerszegi Krisztián Jövőkép című könyvének megjelenése kapcsán készült interjúnk második részében beszélgetünk a vállalkozók 90 százalékáról, a magukat halálra hajszoló emberekről, és arról is, mit tanácsol a bölcs varázsló a gonosz sárkány legyőzéséhez.
KKV Jövőkép nélkül csak szenvedés lesz, nem sikercég – interjú
Natív tartalom | 2023. március 22. 10:07
Ami tíz évvel ezelőtt még működött a magyar cégek számára, az tíz év múlva egyáltalán nem lesz elegendő, avagy hamarosan megérkezik az üzleti regény arról, hogy miért kulcsfontosságú a hazai vállalkozók számára egy jól megformált jövőkép. Egerszegi Krisztiánnal, a MiniCRM cégvezetőjével és a Cégépítők alapítójával beszélgettünk Jövőkép című könyve megjelenése előtt.
KKV Csak a bizonytalanság biztos a kisvállalkozásoknál
Privátbankár.hu | 2023. február 3. 16:24
A kormány új hitelprogramról döntött a Baross Gábor újraiparosítási program keretében. Az elszálló kamatok mellett ez komoly segítséget jelenthet a kisvállalkozások számára, amelyek helyzete meglehetősen bizonytalan lett az utóbbi időben. Az ATV Start vendégeként Perlusz László, a VOSZ főtitkára és kollégánk, Király Béla beszélt a hazai vállalkozások helyzetéről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG