A kocsmában könnyen mondja az ember...
A Die Pressének a pénzügyminiszter hozzátette, hogy ehhez egy európai "konvent" összehívására lenne szükség. Az esetleges tagállami népszavazásokat is figyelembe véve öt évnél előbb nem valósulhat meg egy ilyen módosítás - mondta. Egyúttal úgy vélekedett, Görögország kizárása elsősorban az adófizetőket terhelné.
"Könnyű kocsmai beszélgetésekben kijelenteni, hogy Görögországot ki kell zárni az euróövezetből, de a következményeket is figyelembe kell venni" - mondta.
Egy héttel korábban Fekter pártjának vezetője, Michael Spindelegger alkancellár szorgalmazta az uniós szerződések olyan módosítását, hogy ki lehessen zárni tagokat a valutaunióból, "ha nem tartják be a kötelezettségeiket".
"Ha létezne ilyen lehetőség, akkor már következményekkel járt volna" - mondta a külügyminiszteri tisztet is betöltő Spindelegger. A másik kormánypártot, az Osztrák Szociáldemokrata Pártot vezető Werner Faymann kancellár szerint viszont egy ilyen megoldás "nem lenne tanácsos", mert egész Európára nézve hátrányos következményekkel járna.
Pénz nincs, idő talán van
Fekter a Die Pressének nyilatkozva közölte: ellenzi, hogy Görögország "minden további nélkül" haladékot kapjon a reformok végrehajtására.
"Ha Athénnak nincs szüksége többé pénzre, hanem csak időre a reformokhoz, arról tárgyalhatunk" - tette hozzá. Faymann a hét végén úgy foglalt állást: több időt kell adni Görögországnak a hitelek visszafizetésére, amennyiben biztosított, hogy a reformok teljesülnek.