Szépen bővül a magyar feldolgozóipar a Beszerzési Menedzser Index februári mutatója alapján, amely 54,9 pont lett. Ez magasabb az elmúlt három év átlagánál. A BMI majdnem összes komponense nőtt: egyedül a foglalkoztatottsági index csökkent januárhoz képest, illetve a vásárolt készletek növekedési üteme lassult. Ha gyorsan akarnak meggazdagodni akkor érdemes mágnesszelepet és szivacsalapanyagot beszerezni és gyorsan eladni, ezekből volt ugyanis hiány. Olcsóbb lett viszont a szezámmag és csomagolóanyag.
Nevet változtat a magyar tőzsde botrányhőse. A Business Telekom március huszadikán jelenti be, hogy Xprime néven fut tovább. Szó lesz még az akkori sajtótájékoztatón a tőkeemelés jelenlegi állapotáról és a cég újraszervezéséről is. Bővebben a korábbi botrányokról és a háttérről a privátbankár.hu cikkében olvashatnak.
A GKI Gazdaságkutató előrejelzése szerint idén szolidabb, két százalékos gazdasági növekedésre számíthat hazánk, aminek fő okai az uniós támogatások csökkenése és az üzleti beruházások lassú növekedése. Az alacsony olajár és a devizahitelek rendezéséből fakadóan növekedhet a fogyasztói kedv, év végére pedig 1,5 százalékos lehet az infláció. Az intézet szerint általános a bizonytalanság a világpiacon, ez pedig kihat Magyarország megítélésére is. A keleti nyitásnak nincsenek egyelőre gazdasági előnyei, viszont elszigetelt minket a politikai szférában. Az év második felében valószínűleg felminősítik az országot a teljesítmények alapján. Ezeket jósolja a Gazdaságkutató Intézet, bővebben erről szintén idevágó cikkünkben olvashatnak.
Kifakadt a német pénzügyminiszter a görög kormány miatt. Wolfgang Schäuble a Bild am Sonntagban próbálta kommunikációs tanácsokkal ellátni a Szirizát. Szerinte az athéni vezetésnek változtatnia kellene a hangnemen, ha meg akarja győzni az unió polgárait a támogatásuk helyességéről. A német pénzügyminiszter ugyanakkor azt is próbálta hangsúlyozni, hogy az eddigi tárgyalások teljesen korrekt módon zajlottak, Janisz Varufakisz görög pénzügyminiszter pedig nagyszerű tárgyalópartner a meglehetősen nagy korkülönbség ellenére is. Más értesülések szerint viszont a hitelmegállapodásról szóló tárgyalások alatt Varufakisz éppen, hogy nem verekedett az eurocsoportot vezető Jerone Dijselboemmel. A német törvényhozás alsóháza, a Bundestag pénteken a válságkezelés történetének legnagyobb többségével járul hozzá a program meghosszabbításához, ezzel kapcsolatban a német pénzügyminiszter azt mondta, hogy Görögország időt nyert, nem pedig pénzt.
Többnyire erősödésre számítanak piaci elemzők az európai tőzsdéken. Az érkező makrogazdasági adatokra érdemes figyelniük a befektetőknek. Jön például az Európai Unió januári munkanélküliségi rátája, februári fogyasztói árak, a Markit Economics feldolgozóipari BMI-je szintén februárról. Meghatározó hír, hogy az Európai Központi Bank ebben a hónapban kezdi meg a havi 60 milliárd eurós kötvényvásárlási programját, de erről bővebben a csütörtöki kamatdöntő ülésén tudhatunk meg. A BÉT erősödéssel indult, elemzők szerint marad is mára ez a tendencia, vagy stagnálhat az értékpapírpiac. A legnagyobb valószínűséggel követni fogja az európai mozgásokat.