Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Több ponton is sérti az EU iskolatejre vonatkozó rendeletét a hazai szabályozás, s így diszkriminálja az oktatási intézmények egy részét. A tej mindenkinek járna a szülők szerint
Több ponton is sérti az EU iskolatejre vonatkozó rendeletét a hazai szabályozás, s így diszkriminálja az oktatási intézmények egy részét
Több ponton is sérti az EU iskolatejre vonatkozó rendeletét a hazai szabályozás, s így diszkriminálja az oktatási intézmények egy részét, ezáltal pedig a gyerekek tízezreit zárja el az iskolatejtől az agrártárca - írja a Magyar Nemzet szombati számában.
A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) rendelete - amely önrészt ír elő az iskolatej finanszírozásához - még jogsértő is. Ha ez kiderül, az unió akár meg is vonhatja hazánktól az évi egymilliárd forintos támogatást - jegyzi meg a lap. Keszei Sándor, a Magyarországi Szülők Országos Egyesületének elnöke a Magyar Nemzettel közölte: követelik, hogy a kormány szüntesse meg a jogsértést, hiszen az uniós rendelet szerint a közösségi támogatásban részesülő országokban minden óvodás, általános iskolás és középiskolás gyereknek naponta egy pohár tejet kell kapniuk az oktatási intézményben.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kína devizatartaléka, amely a legnagyobb a világon, áprilisban tavaly szeptember óta a legmagasabbra szintre, 3282 milliárd dollárra nőtt a márciusi 3241 milliárd dollárról – közölte az ország devizafelügyelete (SAFE).
Az áprilisban már egész hónapon át érvényes hatósági korlátozás ellenére márciushoz képest nőttek az árak. Az élelmiszerek is csak 1,3 százalékkal mérséklődtek.
2025 márciusában a szezonálisan kiigazított ipari kibocsátás 0,1 százalékkal emelkedett februárhoz képest, ám a munkanaphatással korrigált éves adat már 5,4 százalékos visszaesést mutatott – közölte a KSH. A szakértők szerint a hosszú távú teljesítmény még mindig elmarad a 2021-es szinttől, a külpiacok gyengesége és az akkumulátorgyártás visszaesése pedig továbbra is fékezi a kilábalást. A kormány a programok bővítésével és nagyberuházásokkal igyekszik ellensúlyozni a külső negatív hatásokat.