1p
Bajnai Gordon az MSZP kongresszusán elmondta, még nincs vége a válságnak. Sőt azt is elárulta, melyik a kedvenc focicsapata
Bajnai Gordon szerint most válság van és nem választás, így a jövő évi költségvetésnek is erre kell reagálnia. Az MTI úgy tudja: a miniszterelnök a MSZP szombati, zárt ajtók mögött zajló kongresszusán leszögezte: három számot kőbe lehet vésni, amelyekből nem enged.

Bajnai Gordon ragaszkodik a 3,8 százalékos hiányhoz, valamint ahhoz, hogy 120 milliárd forintos megtakarítás legyen az önkormányzatoknál, 40 milliárdos pedig a MÁV-nál.

Az MTI úgy tudja, a miniszterelnök azt mondta: a válságnak nincs vége, ahogy a válságkezelésnek sem és az ország még nincs túl a nehezén. Emlékeztetett arra, hogy volt már egy kormány, amely szembenézett a válsággal, és amelyet szintén a szocialisták támogattak. Ez Horn Gyula kormánya volt.

Mint mondta, felelősségből kettő-null a baloldalnak. A választók látják, melyik pártra számíthatnak a bajban - fogalmazott az MTI információi szerint a kormányfő, aki azt kérte a küldöttektől: ne hagyják, hogy a válságkezelés ellendrukkerei rossz hírekkel takarják el a jó híreket. Bajnai Gordon a vagyonadóról azt mondta, véleménye szerint vagy a vagyon adózzon vagy a munka. Erre szerinte a baloldal válasza ugyanaz, mint a válságkezelő kormányé: inkább a vagyon. Ez százból 90 embernek jó, a többinek rossz hír - mondta a kormányfő.

A keménységbe belefért egy kis humor is?
A kormányfő a kongresszusi beszéde elején azt is mondta: eddig nem tudta, melyik a kedvenc olasz csapata, de a múltkori kongresszuson megvilágosodott, hogy az ő csapata nem az Internazionale, hanem a Milan. A miniszterelnök beszédét többször is tapssal szakították meg a küldöttek.
Az MTI úgy tudja, a miniszterelnök arról is szólt, hogy a Magyar Gárda feloszlatásáról szóló bírósági ítélet fontos, de nem elég, mert a szélsőségeket politikai-közéleti karanténba kell zárni. Mint mondta, a szélsőségek azért erősödtek meg az országban, mert a létező problémákra "gyalázatosan leegyszerűsítő" válaszok születtek.

A tyúklopás is bűn, ami ellen joggal várja az állam védelmét minden polgár - fogalmazott a távirati iroda értesülései szerint a miniszterelnök, aki megismételte: Magyarországon rendnek kell lennie.

Bajnai Gordon ismertette a küldöttekkel a tervezett roma integrációs programot, amelyben az érintetteknek is van felelőssége: be kell tartaniuk az együttélés szabályait, mindenkinek dolgoznia kell, aki képes rá, és tennie kell azért, hogy ne örökítse át gyerekeire a hátrányokat.

A MTI úgy tudja, a miniszterelnök azt mondta: ezek a valódi demokratikus válaszok, nem azok, amelyekkel a neonácik házalnak országszerte. A miniszterelnök azzal összefüggésben,hogy a Fidesz visszacsinálná a kormány intézkedéseit, úgy fogalmazott: "kapus vagyok, védeni akarok, de nincsenek sikeres, magára hagyott kapusok, mert kellenek a hátvédek és a csatárok is". Kell egy csapat - hangozatta a távirati iroda információi szerint a beszéde végén a miniszterelnök.

MSZP: lepaktáltak az öregek és a fiatalok?
680-an mondanak ítéletet az MSZP felett
A félelem nélküli biztonság - ez a Fidesz programja
A fideszesek közérzete rossz, az MSZP-sek boldogok


MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen üzleteket kötne Orbán Viktor Donald Trumppal?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 13:11
Amerikai rakétákat gyártanának Magyarországon?
Makro / Külgazdaság Már megint bezsákolt 108 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 12:44
És még többet is ajánlottak, de megint drágult a finanszírozás.
Makro / Külgazdaság Akár 200 millió is lehet a tét, már lehet előregisztrálni
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 11:11
Csütörtöktől már lehet előregisztrálni a Demján Sándor 1+1 program második ütemére.
Makro / Külgazdaság Súlyos figyelmeztetés érkezett a Nvidia vezérétől MI-ügyben
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 10:48
Trump Kína kezébe adja a győzelmet? 
Makro / Külgazdaság Végre ujjal mutogathatunk Romániára – itt egy friss adat
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 10:06
Már a második hónapja esik a kiskereskedelmi forgalom keleti szomszédunknál.
Makro / Külgazdaság Együtt szállt fapadosra Orbán Viktor és Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 09:08
Irány Washington!
Makro / Külgazdaság 1661 milliárdot költöttünk, de mire?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:46
Friss adatok a magyar kiskereskedelemi forgalomról.
Makro / Külgazdaság Csak első látásra jött jó hír a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:31
Munkanaphatástól megtisztítva már megint csökkent a termelés tavalyhoz képest.
Makro / Külgazdaság Amerikai gázt hoznának Szlovákiába és Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:11
Folynak a tárgyalások.
Makro / Külgazdaság Napi 4500 járatot kell törölni a Trump-féle rekordleállás miatt
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 06:51
Nem kapnak fizetést a légiirányítók, korlátozni kell a forgalmat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG