A tájékoztatás szerint az először március végén tesztelt rakétával most hajtották végre a második kísérletet. A hordozórakéta tesztelését a dél-koreai Védelmi Fejlesztési Ügynökség (ADD) végezte. Célja az ország "független" űrbeli felderítési és megfigyelési képességének erősítése volt.
A rakétát úgy tervezték, hogy egy kis műholdat tudjon eljuttatni alacsony Föld körüli pályára megfigyelési műveletekhez. A szilárd hajtóanyagú űreszközök felbocsátása általában egyszerűbb és költséghatékonyabb, mint a folyékony üzemanyaggal működőké.
A dél-koreai rakétatesztre néhány héttel azután került sor, hogy Észak-Korea közölte: kipróbált egy nagy tolóerejű, szilárd hajtóanyagú rakétahajtóművet, amelyet egy új típusú stratégiai fegyver fejlesztéséhez akar használni.
Júliusban egy dél-koreai gyártású, folyékony hajtóanyaggal működő Nuri rakétával sikeresen állítottak Föld körüli pályára több műholdat. Dél-Korea az Egyesült Államokkal is együttműködik műholdak fellövésében, és azt tervezi, hogy 2030-ra űrszondát juttat el a Holdra. (MTI)