Ma még mindenkit az érdekel, hogy meddig bírja a járványhelyzettel járó rendkívüli terhelést a magyar egészségügy, ki mikor kapja meg a védőoltást, és ki a felelős a világ egyik legrosszabb koronavírus-statisztikájáért, amely a magyar helyzetet jellemzi. Egyszer ugyan eljutunk a pandémia végére, ám korántsem lehetünk nyugodtak afelől, hogy az egészségügyi rendszerünk gyorsan "rehabilitálódik": a hagyományos betegségek háttérbe szorult kezelése új kihívást fog jelenteni a kórházaknak, szakrendelőknek.
E fontos kérdésekre Lantos Gabriella egészségügyi menedzser fogja megadni a választ március 25-én, vagyis e hét csütörtökön 15:30-kor kezdődő élő videós beszélgetésünk során, melyre meginvitáljuk előfizetőinket: vegyenek részt, sőt, legyenek aktívak, kérdezzenek a szakembertől, akiről közismert, hogy sarkos véleményét soha nem rejti véka alá.
Az alábbi témákat feltétlenül érinteni fogjuk az interaktív műsorban (havonta jelentkező videós adásunkban legutóbb, februárban Bod Péter Ákos, a Corvinus egyetem oktatója és Káncz Csaba külpolitikai szakíró volt a vendégünk):
- Milyen tanulságokat lehet leszűrni a magyar és más országok járványügyi intézkedéseiből? Miben hibáztak a kormányok, lehetett volna másképpen kezelni a járványt, más intézkedésekkel?
- Mi a szakma véleménye az oltási tervről, annak végrehajtásáról? Az oltásra várónak mit érdemes tudnia a vakcinák hatékonyságáról, mellékhatásairól?
- Mit árult el az egészségügyi rendszerünk felkészültségéről (humánerő és technológia) a pandémia?
- Milyen elkerülhetetlen változásokat hoz a pandémia a betegellátás különböző szintjein, de különösen a globális és lokális járványmegelőzési intézményeknél?
- Mekkora terhelést fog jelenteni az egészségügyünknek a pandémia után a prioritási listán hátrébb sorolt egyéb fizikális betegségek kezelése?
- Elégséges-e a bérfejlesztési program az orvosok, ápolók itthon tartására, vagy hazacsábítására,? Milyen tanulsággal szolgál az egészségügyi szolgálati jogviszony bevezetése, az megrendítette a rendszert, vagy stabilizálta?
- Hogyan hatnak a társadalom mentális állapotára a vírus miatt bevezetett korlátozó intézkedések rövid és hosszú távon, kialakulhatnak poszttraumás stresszek, egyéb tünetek a megszokott élethelyzetek megváltozása miatt?
A helyzet elemzésének szomorú apropót ad, hogy még soha ennyien nem szorultak kórházi kezelésre, mint ahogy a lélegeztetőgépen ápoltak száma sem volt még ilyen magas, mint az elmúlt napokban. A harmadik hulllám elemi erővel tört be Magyarországra, ezért a gazdaság eredetileg márciusra időzített nyitását kénytelen volt elhalasztani a kormány. Ma már inkább az a kérdés, hogy húsvét után, április közepén lesz-e mód az újraindításra.
A beszélgetésen való részvételre ezen a linken lehet regisztrálni, kérjük, jelezzék kiadónk felé, ha csatlakozni kívánnak a beszélgetéshez: https://privatbankar.hu/cikkek/kozerdeku/klasszis-klub-talalkozo-2021-03-25-regisztracio.html