A KSH adatait böngészve az egyetemet végzettek körében csak három százalékos a munkanélküliség Magyarországon, a gimnáziumot végzetteknél kereken tíz, a csak nyolc osztályt végzettek közül viszont minden negyedik munkanélküli. Aki pedig ennyit sem végzett el, ott 41 százalékos a ráta, tehát tízből négynek nincs munkája. Egyértelmű az összefüggés: minél magasabb szintű végzettsége van valakinek, annál jobbak az esélyei arra, hogy el tudjon helyezkedni.
A statisztikai hivatal egyébként ma jelentette: kilencezerrel tovább csökkent a munkanélküliek száma és több mint húszezerrel nőtt a foglalkoztatottaké idén február és április között. A munkanélküliségi ráta 2,9 százalékponttal, 8,1-ra mérséklődött tavalyhoz képest. Az elmúlt három hónap adati szerint 4 millió 107 ezer foglalkoztatott van az országban.
Érdekes eredménnyel zárult a magyar államkötvények aukciója. Három, öt és tíz éves kötvényeket kínált az Államadósság Kezelő Központ, előbbiekre több mint négyszeres volt a túljegyzés. Mindhárom futamidejű kötvénynél több mint 10 bázispontot esett a hozam. Ami szokatlan, hogy a minimális, maximális és átlaghozam mind a három papírnál teljesen megegyezett. Ez leginkább úgy lenne lehetséges, ha egyetlen szereplő adta volna be a legjobb ajánlatokat, mert kevéssé valószínű, hogy a több tucatnyi ajánlattevő összebeszél. Információink szerint leginkább az a valószínű, hogy egy nagy vevő volt, amely a csomagok nagy részét elvitte, és még néhány kisebb befért mellé.
Idén javíthatnak Magyarország hitelminősítői besorolásán - mondta el egy budapesti konferencián Palotai Dániel. A Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója szerint a három nagy hitelminősítő közül az egyikkel nemrég folytatott konzultáció során a hitelminősítő elismerte, hogy a magyar gazdaság kevésbé sérülékeny mint volt. Palotai Dániel ez alapján azt valószínűsíti, hogy még idén javíthatják Magyarország besorolását, azaz legalább egy minősítőnél kikerülhetünk a bóvliból.
Az aukció eredménye illetve a felminősítés lehetőségének belengetése is közrejátszhat abban, hogy szépen erősödik ma a forint, az euró jegyzése 304-ről indult, mostanra azonban már sokkal közelebb van a 302 forinthoz...
A BUX is szépen kirúgta magát, az OTP ugyan osztalékszelvény nélkül forog mától, ami a papír árfolyamában komolyabb mínuszt okoz, ez azonban módszertani okokból nem befolyásolja a BUX értékét, az index így egészséges pluszban van...