3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Külföldi makroadatokban viszonylag gyenge hét lesz a következő, bár a hét második felében már kissé felpörögnek az események: csütörtökön jelennek meg az augusztusi fogyasztói árindexek, az EKB havi jelentése, illetve pénteken az euróövezet júliusi ipari termelése.

Hétfőn a német Sentix gazdasági kutató intézet közli az euróövezeti befektetői bizalom felmérését szolgáló, az 1600 pénzügyi elemző megkérdezésével készülő felmérésének szeptemberi eredményét. Elemzők az index csökkenését várják, 2,0 pontot az előző havi 2,7 pont után. Az előzőnél alacsonyabb érték a tapasztalatok alapján nem kedvez az euró árfolyamának. 

Hétfőn ismerteti a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis Németország júliusi kereskedelmi mérlegét. Kedden viszont Nagy-Britannia kerül reflektorfénybe júliusi ipari termelési adataival és kereskedelmi mérlegével. 

Szerdán egyéb tájékozódási pontok híján a piacok figyelme a milánói Eurofi Financial Forum 2014 rendezvényre irányulhat. A fórumon Mario Draghi EKB-elnök, Andreas Dombret, a Bundesbank igazgatótanácsának a tagja, Paul Mathias Thomsen, az IMF európai igazgatója mellett még több más európai jegybankelnök is beszédet tart. 

Magyarországon is fontos adatokat fognak közölni a jövő héten. Részletek >>

Csütörtökön az Európai Központi Bank havi rendszeres gazdasági helyzetelemzése mellett megjelennek a legnagyobb nemzetgazdaságok augusztusi fogyasztói árindexei. A sort Kína nyitja meg, majd Németország és még számos más európai ország követi. Pénteken néhány ország júliusi ipari termelésével kiegészítve folytatódik az augusztusi fogyasztói árindexek közzététele Európában.

Pénteken teszi közzé adatait az európai foglalkoztatási helyzet második negyedévi és az ipari termelés júliusi alakulásáról az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat. Elemzők az ipari termelés éves összevetésben 1,3 százalékos, az előző havihoz képest 0,5 százalékos növekedést várnak. Júniusban éves összevetésben stagnált, az előző havihoz képest pedig 0,3 százalékkal csökkent az ipari termelés. Pénteken ül össze az euróövezeti pénzügyminiszterek tanácsa, az "Eurogroup". Szombaton a megbeszélések Ecofin tanácskozásként az uniós miniszterek részvételével folytatódnak. 

Az Egyesült Államok fontosabb makroadatai is a hét második felére esnek a jövő héten. A szokásos csütörtöki foglalkoztatási adatokat pénteken az augusztusi kiskereskedelmi forgalom, valamint a Reuters és a Michigan Egyetem szeptemberi fogyasztói hangulatindexének előzetese egészíti ki. Elemzői várakozások szerint a kiskereskedelmi forgalom az előző havihoz képest 0,3 százalékkal nő, szemben az egy hónappal korábbi stagnálással. A fogyasztói hangulatindex pedig 83,5 pontra javul az előző havi 82,5 pontról.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Nem abból a kőbányából érkezik a paksi beruházásra a több tonna kő, amire sokan gondolnak”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:30
Magyar Péter miniszterelnök és két szakember tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzettel kapcsolatban. Arról is beszélt, hogy a két beruházásról döntöttek a Duna vízszintjének megemelése érdekében.  
Makro / Külgazdaság Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Itt az előrejelzés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:46
Péntekre sem érkezik újabb nagykereskedelmi árváltozás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
Makro / Külgazdaság Nagyot megy az autógyártás, de van egy magyar ágazat, ami ennél is meredekebben bővül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:59
A számítógép, perifériás egység gyártása 116 százalékkal emelkedett egy év alatt. Az ipar összességében bővült éves alapon, de májushoz képest júniusban visszaesést mért a KSH.
Makro / Külgazdaság Dübörög az út- és vasútépítés, de az építőipar összességében így is visszaesett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:30
Kevesebb új építőipari szerződést is kötöttek, és az épületek építése is jelentősen csökkent. 
Makro / Külgazdaság A magyar gazdaságnak is jól jön a Sziget fesztivál: kiderült, mennyivel tehet hozzá a GDP-hez
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 07:29
Csak az adó- és járulékbefizetések 4,5 milliárd forintot tehetnek hozzá az államkasszához, az összes hozzájárulás ennél több mint kétszer magasabb.
Makro / Külgazdaság Egy iparág, amiben óriásit kellene fejlődnünk, de itt is Kína fújja a passzátszelet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 13. 05:43
Akár a Paks 2 beruházás sorsát is megpecsételheti a kormány energiafejlesztési programja, aminek egyik központi eleme a magyarországi elektromostároló-kapacitások megháromszorozása 2030-ra. Jelenleg ugyanis az ipari akkumulátorok hiánya jelenti az egyik legfontosabb akadályát annak, hogy a megújulóenergia-források által megtermelt villamos energia még Paks részleges kiesése esetén is stabil hálózatot biztosítson a lakosságnak és a vállalatoknak anélkül, hogy a súlyos milliárdokba kerülő importra kelljen támaszkodnia a hazai ellátásnak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG