Nos, építkezik és designer lesz. Persze nem a saját házát építi – palotájuk már évszázadok óta áll – hanem Jukkasjärviben segít bővíteni az Ice Hotelt. Carl Philip – aki nem Svédország trónörököse, ezt a címet már elfoglalta nővére, Victoria - egy Oscar Kylberg nevű designerrel együtt tervezett idén egy lakosztályt a világ híres jéghoteljében, és nemcsak megálmodta azt, de részt is vett a kivitelezésben.
A szállodának, - amelynek belsejében, nevének kissé ellentmondóan, korántsem jellemző a didergés - abban a részében hozták létre a lakosztályt, amely egész évben nyitva áll. A neve, furcsa módon, Midsummer Night’s Dream - elvégre ez éppen a nyár közepére utal, amelyre egész évben várnak a svédek, hiszen ilyenkor süt leghosszabb ideig a nap. Maga a különleges létesítmény egyben turisztikai látványosság is: minden délután 5 óráig lehet megtekinteni az
érdeklődőknek az épület belső terét, benne idén a herceg által felhúzott résszel. Utána már csak az mehet be, aki ott lakik – adja hírül az Aftonbladet nevű svéd napilap.
Ez a szálloda nemcsak azért különleges, mert jégtalapzatra épül, de azért is, mert a talapzattól eltekintve minden évben újra felépítik, a városkához közeli Torne folyó jegén. A munkára mindig sokan pályáznak, több országból. A pályázatoknak önálló tematikára kell épülnie, az egyik régebbi győztes szobáinak berendezését például az éghajlatváltozás és a tengereket érintő túlhalászás ihlette.
"Azt gondoltam, izgalmas lenne, hogy egy észak-svédországi folyó megfagyott vizét használnám fel az építéshez, és a falakat kagylóhéjakkal, halakkal és korallokkal népesíteném be" – nyilatkozta akkor a projektet jegyző Jonathan Paul Green.
A művészek munkáikkal többnyire az aktuális társadalmi problémákra és történelmi eseményekre reflektálnak. Az egyik hatalmas szfinxszerű mű pár éve egy női torzót ábrázol, utalva a metoo történetekre.
Carl Philip cégtársa, Kylberg szintén designer, szakmájának egyik legkiemelkedőbb kortárs művésze. A herceggel létrehozott közös vállalatuk neve Bernadotte & Kylberg. A Bernadotte név a királyi családi eredetre utal.
Korábban szintén terveztek együtt - Carl Philip külön is - textíliát, például plédet, természetesen újra használt pamut alapanyagból, hiszen ez a trend, valamint csészéket és evőeszközöket. Saját márkájukat NJORD-nak, nevezték el, ami utal az északi régióra, a skandináv tájra és a megőrzendő természetre, ami inspirálja őket. Csak natúr színezékeket és alapanyagokat használnak.
Carl Philip örömmel választotta ezt a munkát, egyrészt mert neki is ki kellett már olyan munka, amit kedvel – ma már a hercegek nem csupán protokollal foglalkoznak –, másrészt több királyi őse tevékenykedett különböző művészeti ágakban.
Köztük a festő Prins Eugen, aki az egyik legszebb stockholmi királyi kastélyban, a ma mindenki által látogatható Waldemarsuddében lakott és ott is alkotott. Szintén rokona Sigvard Bernadotte, aki ugyancsak híres formatervező volt, például számos konyhai tárgy megalkotása fűződik a nevéhez. Ezeket nagyon sok háztartásban ma is használják – és amint az Skandináviára jellemző, még egy termosz esetében is számon tartják, ki tervezte azt…