Mint Rapkay Kálmán, a kivitelező Hídépítő Zrt. Dunahidak Igazgatóságának igazgatója elmondta, a híd - amelynek műszaki átvétele a tervek szerint szeptember 17-éig lezajlik - teljes hossza 1862 méter. Így ez a leghosszabb magyarországi Duna-híd. Összesen 12 ezer tonna acélanyagot és több mint 120 ezer köbméter betont használtak fel az építéséhez. Az úttest 2X3 forgalmi sáv átvezetésére alkalmas, 36,8 méter széles - tette hozzá.
Az igazgató kiemelte, hogy Magyarországon - ilyen szerkezettel - ez az első folyami híd. Korábban csak egy, a ferdekábeleshez hasonló, ám jóval kisebb autópálya hidat építettek: ez a Korongi híd, az M7-es autópálya letenyei szakaszán. Természetesen szerte a világban épültek és épülnek ilyen típusú kábelhidak, Rapkay Kálmán tudomása szerint a Japánban lévő Tatara híd a legnagyobb támaszközű (890 méteres) ferdekábeles híd.
Gyalogosan és kerékpárral is át lehet kelni majd az új hídon, biciklijárdája a pesti és a budakalászi oldalon is rámpákkal csatlakozik a meglévő kerékpárút hálózathoz. |
A Megyeri híd tervezése és építése bővelkedik technikai, technológiai újításokban. Rapkay Kálmán szerint mind a tervezés, mind a kivitelezés során alkalmazott megoldásokról, technológiákról elmondható, hogy ezek világszínvonalú, 21. század eleji tervezési és hídépítési megoldások.
Szeptember 13-án nyílt napot tartanak, amikor egész nap látványos programmal várják mindazokat, akik a hidat közelebbről is szeretnék megismerni. |
Természetesen ezzel még nem hárult el minden akadály az építés elől, de 2006 tavaszán megkezdődhetett az érdemi munka, amely a nagy dunai árvíz hónapjait követően a tervezettnek megfelelően haladt. A híd az MO autóút északi szektorának része. A 2/a és a 11-es főutak közötti csatlakozó útszakaszokkal együtt az építés költsége 62 milliárd forint - tudatta az igazgató.
Szeptember végétől birtokba veheti a Megyeri-hidat
Heteken belül bővül az M0-ás
A Megyeri híd felvirágoztatja a környéket
Meddig nem hajtunk fel a Megyeri hídra?
MTI