Nyilvánosságra hozták a levelet, amit Tarsoly Csaba Orbán Viktornak írt. Annak fényében, hogy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsátott ki a Quaestor, érdekes a levél stílusa és tartalma is. A levélből kiderül, hogy bajban van a Quaestor, de nem azért mert fiktív kötvényeket bocsátott ki - erről egy szó sem esik - hanem a bizalomvesztés miatt. Tarsoly Csaba gyorsan előáll megoldási javaslatával: a világban sok helyütt az állam húzta ki a csődből a bankokat, most húzza ki őt is, és utána még külön meg is említi az állam felelősségét. A kötvényeket nagyvonalúan állampapírra cserélné, vagyis az általa csalással teremtett értékpapírokért az állam adjon kiváló kamatozó kötvényeket.
--
Törvényt módosított kedden a parlament, hogy a brókerbotrányban érintett vállalatok cégcsoportjai, valamint vezetői, felügyelőbizottsági tagjai és egyes könyvvizsgálói vagyonukkal is felelősséget vállaljanak az okozott károkért.
--
A lakosság hitelállománya 43 milliárd forinttal csökkent egy hónap alatt, miközben több mint 80 milliárd forinttal több pénzünk van betétben. Forintbetétbe 28,2 milliárd forinttal több került februárban, míg a devizabetétek esetében 52,7 milliárd forintos nettó betételhelyezés történt. Igazán a következő hónapok adatai lesznek érdekesek, abban már a brókerbotrányok hatása is jobban megfigyelhető lehet, kiderül, mennyi pénzt menekítettek át a bankokhoz az ügyfelek.
--
Miután az EU kartellgyanú miatt visszautasította az M4-es autópálya Abony és Fegyvernek közötti szakaszának finanszírozását, leállítják az építkezést. A projektet Magyarország visszavonta, miután a bizottság aggodalmainak adott hangot a magas költségek miatt - közölte Jakub Adamowicz, az Európai Bizottság regionális fejlesztésért felelős szóvivője, miután itthon az index.hu megírta: Brüsszel szerint a kilométerenkénti mintegy 4 milliárd forintos ár a kartellezés gyanúját veti fel.
--
Múlt héten nagy csinnadrattával belépett a forint euró árfolyama a 2-essel kezdődő tartományba, és azóta is többnyire ott érzi jól magát. A kerek 300-as szint először átjáróház lett, de az utolsó két napban egyre kevésbé volt a „rossz” oldalon az árfolyam. Ez a forint tartós erejét, stabilitását mutatja. Persze ha jönne egy általános piaci megrázkódtatás, nyilván visszaesne, de utána az újabb megnyugvásban vélhetően elsőként állna talpra és törne új csúcsokra, ahogy ezt már hosszú ideje teszi.
--
A szokásos 50 milliárd forint értékben vitt 3 hónapos diszkont kincstárjegyet aukcióra az Államadósság Kezelő Központ. Az érdeklődés most sem volt óriási, de azért a közel 90 milliárd forint értékű ajánlat nem nevezhető rossznak. Végül az eredetileg tervezett mennyiséget adta el az ÁKK, a hozam 3 bázispontot emelkedett a múlt heti 3 hónapos dkj-aukció átlaghozamához képest: 1,61 százalék lett.
--
A Greenpeace tesztjén tizenkettőből nyolc paprika megbukott, vegyszermaradványok szennyezték a zöldségeket. A szervezet egész évben vizsgálódik majd. A vizsgált szentesi paprika kétféle, nem engedélyezett rákkeltő vegyszert tartalmazott. A vizsgálatok hatféle különböző növényvédő szert mutattak ki egy Marokkóból és 7-félét egy Jordániából származó paprikában. A különböző vegyszerek együttes hatása kiszámíthatatlan: összeadódhatnak, sőt fel is erősíthetik egymás hatását. A Greenpeace ezért azt javasolja a fogyasztóknak, hogy az ökogazdálkodásból származó termékeket részesítsék előnyben a vásárláskor.