Christine Lagarde közleményében jelezte, hogy a magyar kormány elővigyázatossági jellegű megállapodást tervez kötni az IMF-fel és az Európai Bizottsággal. A vezérigazgató arról is tájékoztatást adott, hogy az IMF jelenleg Budapesten tárgyaló delegációja Washingtonba való visszatérését követően megkezdi a konzultációkat az IMF igazgatóságával.
Londoni felzárkózó piaci elemzők közül a JP Morgan Chase Bank elemzői már korábban azt jósolták, hogy a befektetői bizalomerősítést célzó, de államadósságot nem növelő új típusú együttműködés elővigyázatossági megállapodás formáját ölti majd, vagyis tartalmazni fogja "egy normál IMF-program szokásos előírásait", benne egy szándéklevéllel és negyedéves lebontású teljesítménycélokkal, de folyósítási menetrend nélkül. Részletek>>
Gerhardt Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának tagja egy interjúban elmondta, hogy az új típusú megállapodások megkezdésével Magyarország elkerülheti a leminősítését. Gerhardt szerint Magyarország megítélése az IMF megállapodásnak köszönhetően meg fog változni, így várhatóan enyhülni fog a forintra nehezedő nyomás. Gerhardt szerint pont ezért van szüksége Magyarországnak az IMF-megállapodásra.
Londoni piaci elemzők korábbi véleménye szerint is jelentősen csökkentené a magyar kockázati felárakat, ha a kormánynak sikerülne megállapodásra jutnia a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).