Magyarország napokon belül benyújtja az uniónak a 2014-2020-as időszak európai forrásainak felhasználását tartalmazó operatív programokat - mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára. Hozzátette: a kormány eddig 8 programot véglegesített, a partnerségi megállapodásra Brüsszelből meg is érkeztek az első észrevételek, ezek miatt szükség lesz néhány módosításra.
Nincsenek azonban jó hírek a Norvég Alappal kapcsolatban, továbbra is zajlik a huzavona a magyar és a norvég fél között. A magyar kormány ugyanis azzal vádolja a végrehajtói feladatokkal megbízott, Ökotárs nevű szervezetet, hogy a pályázatok elbírálása ideológiai elvek mentén zajlik, és ez alapján zártak ki pályázókat. A kormány ezért ellenőriztetné a pályázatást a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal bevonásával. Erre azonban az Ökotárs szerint a kormánynak nincs joga. Erre reagált ma sajtótájékoztatón Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára: „A magyar kormánynak nemcsak joga, hanem kötelessége is vizsgálni, hogy a Norvég Alapból Magyarországra érkezett pénzek felhasználása rendben zajlott-e.” A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal vizsgálatával kapcsolatban pedig úgy fogalmazott: "csak annak van félnivalója, akinek takargatnivalója is van".
Van, aki már a 303 forintos eurót is olcsónak nevezi, ez néhány éve még elképzelhetetlen lett volna, ma már szinte elfogadott. Megvizsgáltuk, hogy merre tart a forint hosszú távon? Ehhez felrajzoltuk az árfolyamát egészen 2001. május elejétől, az árfolyamsáv drasztikus kiszélesítésétől mostanáig. Az így kapott grafikonon az látszik, hogy az erősen ingadozó görbén egyre magasabb csúcsok, egyre kevésbé alacsony völgyek követik egymást.
Elemzők szerint csütörtökön kivárás jellemezheti a kereskedést a budapesti tőzsdén, és a nulla körüli nyitás után napközben sem lesznek nagy árfolyammozgások. Az OTP ma már osztalékszelvény nélkül forog majd, emiatt esik az árfolyama, de ez a BUX-ot nem húzza le.
A NAV pénzügyi nyomozói hajnalban az ártándi határátkelő közelében átvizsgáltak egy teherautót, amely hőszigetelt építőelemeket, úgynevezett szendvicspaneleket szállított. Kiderült, hogy az építőelemekben, a könnyen lefejthető habszivacs alatt tizenkét ezer doboz adójegy nélküli cigaretta volt. A csempészcigaretta értéke meghaladja a 10 millió forintot.
Szombattól már nem nyithatnak ki a nemzeti dohányboltok a benzinkutakon és azokban a bevásárlóközpontokban, ahol 2500 négyzetméternél nagyobb alapterületű üzlethelyiség működik. A rendeletmódosítás oka, hogy a bevásárlóközpontokban és a benzinkutakon működő dohányboltok aránytalanul nagy haszonhoz jutottak. A rendelet azt is előírja, hogy dohánybolt nem működhet másik dohánybolt bármely bejáratától számított 200 méteres távolságon belül. A NAV adatai szerint az új szabályozás mintegy 300 trafikost érint a benzinkutakon, arról viszont nincsen nyilvántartásuk, hogy a plázákban, hipermarketekben hány dohányboltnak kell bezárnia a jelenleg működő közel hatezerből.