Mark Carney határozottan elutasította azokat a vádakat, amelyek szerint a brit jegybank a népszavazási kampányban „félelemkeltő előrejelzésekkel” próbálta erősíteni a bennmaradók táborát. Mint nyilatkozta: a Bank of Englandnak kötelessége felmérni az esetleges piaci kockázatokat, amiket egy-egy döntés hozhat, és ezekről tájékoztatnia kell a parlamentet és a lakosságot is.
Az eredményhirdetés előtt a brit jegybank több ízben is közölte, hogy a kilépés jelentené a legnagyobb kockázatot a szigetország gazdasági kilátásaira, legutóbb az inflációs jelentésében fogalmazták meg, hogy egy esetleges kilépés esetén csak 2 százalékkal növekedhetne a brit gazdaság a korábban várt 2,2 helyett.
Csökkenthetik az irányadó rátát?
Londoni elemzői várakozások szerint jelentős az esélye annak, hogy a Bank of England monetáris tanácsa a már most is történelmi mélyponton lévő 0,50 százalékos alapkamat csökkentéséről dönt csütörtöki ülésén, és még a nyáron újabb likviditásinjekciót juttat a mennyiségi enyhítési ciklus újraindításával az EU-népszavazás után sokkos jeleket mutató brit gazdaságba. A folytatásért kattints ide! >>>