Az idén eddig 171 ezren vettek részt a közmunkaprogramban, miközben a kormányzati célkitűzés szerint az idén havonta átlagosan 200 ezer közmunkás foglalkoztatását biztosítják, és erre 183,8 milliárd forintot terveztek a költségvetésben - írta a Napi Gazdaság.
Májusban a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat regiszterében 514,4 ezer álláskereső szerepelt, ami áprilishoz képest több mint 100 ezer fős, 24,3 százalékos növekedés. Április 30-án ugyanis véget ért a téli közmunkaprogram. Részletek >> |
A lap pénteki számában a Belügyminisztérium tájékoztatása alapján számoltak be arról, hogy a tárcának július elsejéig kell felmérnie, hogy van-e szükség havi 200 ezernél több közmunkában foglalkoztatottra, illetve felmérnie a lehetőségét a határozatlan idejű közmunkaszerződésekre.
A lap felidézi, hogy a közmunkaprogramban 2011-ben 35 ezren, 2012-ben 271 ezren, 2013-ban pedig 387 ezren vettek részt. Ennek megfelelően a Munkaerőpiaci Alapból az indulás évében 64 milliárd, majd 137,5 milliárd, illetve 158,8 milliárd forintot fordítottak erre a célra. Tavaly azonban ezt az összeget további 26,1 milliárd forinttal ki kellett egészíteni, hogy biztosítani lehessen a kiemelkedő számú közfoglalkoztatás finanszírozását, amely így 179,9 milliárd forintot tett ki.
Mi értelme a közfoglalkoztatásnak? Megszólaltak a közmunkások A közmunkások alig hatoda bízik abban, hogy a közfoglalkoztatás képes növelni az elhelyezkedés esélyeit a munkaerőpiacon, így inkább a közmunkaprogramok tartósságában bíznak. Pedig a nélkülözés körükben is jelentős: a fele nem képes fűteni a lakását, negyedénél pedig már kikapcsoltak valamilyen közműszolgáltatást. Korábbi összeállításunk >> |