Az alezredes elmondta: sikeresek a lövész-, a repülős, a túlélő- és a honvédsporttábor is, amelyeket a Magyar Honvédség különböző helyőrségeinél szerveznek meg. A táborokban és a kadétképzésen részt vevők megismerkednek az alapvető haditechnikai eszközökkel, így azok nem lesznek számukra ismeretlenek, ha később katonai pályára lépnének - a kadétiskolát végzett diákok úgy kerülhetnek a honvédséghez vagy más fegyveres testülethez, hogy tisztában vannak a biztonsági szabályokkal.
A Program
A képzés során a heti öt testnevelésóra mellett még van két önvédelemóra is, később, a 11-12. osztályban pedig katonai közelharcot is tanulnak a kadétok. A Honvédkadét programnak van egy közismereti része, az iskolában tanítanak katonai ismereteket, hadtörténelmet, kéthetente lövészet van, haditechnikai ismereteket tanulhatnak, és a diákok megszerezhetik az európai számítógép-kezelői jogosítványt is. A különleges tantárgyak között helyet kap például a geopolitikai földrajz, ahol a térképészeti ismereteken át jutnak el egészen a társadalmi elemzésekig.
A képzés célja, hogy a diákok egyetemi keretek között folytassák tanulmányaikat, illetve önkéntes tartalékos szolgálatot is vállaljanak – aki azonban mégsem lépne katonai pályára, annak lehetősége van honvédelmi ügyintézői képzésen indulni, amellyel civil közalkalmazottként, köztisztviselőként is a honvédséget szolgálhatja.
Orbán minisztere elárulta, miért kell milliárdokat nyomni a hadseregbe A Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési terv megvalósítására most a költségvetési támogatás is megvan - mondta a honvédelmi miniszter. További részletek >>> |