Gary Cohn alig burkoltan figyelmeztette a brit kormányt arra, hogy ha Nagy-Britannia kilépne az EU-ból, azzal a citybeli pénzügyi szektor és az ahhoz kapcsolódó teljes szolgáltatási háttérágazat londoni jelenlétét tenné kockára.
Nagy foglalkoztatók vagyunk, nagy adófizetők vagyunk, a pénzügyi szolgáltatási szektor jelenlétének hatalmas továbbgyűrűző foglalkoztatási hatása is van, itt vannak a jogi és a könyvvizsgáló cégek és az összes többi olyan szolgáltató vállalat, amelyeknek alkalmazottait közvetve vagy közvetlenül szintén mi foglalkoztatjuk - fogalmazott a City pénzügyi szektorára utalva a Goldman Sachs elnöke.
Mindezek alapján Nagy-Britannia számára alapvető fontosságú, hogy e pénzügyi szolgáltatási ágazat Londonban maradjon - tette hozzá.
Az üzleti élet EU-tag maradna
A bankelnök szerint a City pénzügyi központja hatalmas gazdasági hajtóerő, amelynek jelenléte drámai hatást gyakorol a brit gazdaság egészére, a befizetett adóktól kezdve a londoni éttermek forgalmáig. Mint mondta, nem tudja elképzelni, hogy ezt a központot mivel lehetne helyettesíteni.
Az üzleti szféra is egyértelműen a brit EU-tagságot pártolja egyébként, a legnagyobb brit vállalatok vezetői - köztük Sir Richard Branson, a Virgin vállalatbirodalom alapítója, Sir Michael Rake, a British Telecom (BT) elnöke és Nicolas Petrovic, a Eurostar szuperexpresszeket üzemeltető cég vezérigazgatója.
Közösen megfogalmazott nyílt levelükben hívták fel a kormány figyelmét arra, hogy a brit gazdaság számára az EU-tagság a különböző becslések szélsőértékei alapján évente 31 milliárd és 92 milliárd font (13 ezer milliárd és 38 ezer milliárd forint) közötti többletbevételt jelent; ez háztartásonként 1200-3500 font közötti éves jövedelmi plusznak felel meg.