A szerdai meghosszabbított határidőig sem fizetett a kapuvári húsgyárért az a társaság, amelyik pályázaton nyert felvásárlási lehetőséget. Az adásvételről még májusban szerződtek, a két arab üzletember, egyes hírek szerint 650 millió forintot ígért az üzemért. Most azonban felmondhatják a velük kötött szerződést.
Egyre több áramot termelnek Európában a napenergiából. Magyarországon is 20 százalékkal nőtt a termelés, a becslések szerint. Világszinten is gyors átrendeződés tapasztalható: míg 2011-ben Európában telepítették a világ napelemes rendszereinek csaknem 70 százalékát, addig a tavaly ez az arány már 30 százalék alá esett, miközben Ázsiában 57 százalékot tett ki.
Rekordmennyiségű vizet használtak öntözésre tavaly Magyarországon a gazdaságok: hét százalékkal többet, mint korábban. Egy kutatás szerint ennek oka az évről-évre szélsőségesebb időjárás, a kiszámíthatatlan csapadékeloszlás - ez tereli az öntözés felé a mezőgazdaságot.
Más európai országokkal összehasonlítva még a középmezőnynek is legfeljebb az alján vagyunk turizmusban, hiába jelennek meg jó statisztikai adatok. Míg ugyanis tavaly nálunk 12,3 millió belföldi vendégéjszakát és 11,9 külföldi vendégéjszakát töltöttek el fizető vendégek az úgynevezett kereskedelmi szálláshelyeken, addig a hasonló nagyságú Ausztriában majdnem 111 millió volt ez a szám, Horvátországban 64 millió, a cseheknél 43 millió. Ami a külföldi turistákat illeti, abból még Bulgáriában, Észtországban, Lettországban vagy Szlovéniában is több jut egy helyi lakosra, mint nálunk.
Kibővíti az Európai Unió azoknak a vállalatoknak a körét, amelyek büntetőintézkedéseket kaphatnak az ukrán válság miatt - derült ki az állam-, és kormányfők rendkívüli csúcstalálkozóján. Közben az Egyesült Államok is hasonló lépést tett, de hagyott még lehetőségeket későbbi büntetésekre is. Moszkva elfogadhatatlannak tartja az újabb szankciókat. Putyin orosz elnök azt mondta: A szankciók "azt jelentik, hogy azok az amerikai vállalatok, amelyek jelen akarnak lenni Oroszországban, elveszítik versenyképességüket a többi globális energetikai vállalattal szemben".
Biztató képet fest az amerikai gazdaság állapotáról és növekedési kilátásairól az amerikai jegybank szerepét betöltő tartalékbankrendszer, a Fed júliusi Bézs könyve. Az amerikai jegybank bizakodó a gazdasági növekedés illetően. A lakossági kiadások minden egyes régióban növekedtek, a kiskereskedelmi forgalom és a turizmus is élénkült, hol kisebb, hol nagyobb mértékben. És a foglalkoztatás is javult, igaz, kis mértékben.
Az Apple megegyezést kötött egy ellene indított polgári perben: 400 millió dollárt fizet ügyfeleinek az e-könyvek értékesítésénél elkövetett szabálytalanságok miatt. A polgári peres ügyben 33 állam és körzet vett részt. A vád szerint a technológiai óriás összejátszott 5 kiadóval azért, hogy felhajtsák az e-könyvek árát, és ezzel 280 millió dolláros kárt okoztak a fogyasztóknak.