A milánói bíróság döntése értelmében a felhasználók mostantól nem használhatják a Facebook helymegosztó funkcióját - írja a Reuters. A vádak szerint a közösségi médiamogul szerzői jogokat sértett azzal, hogy lemásolta az egyik olasz start-up cég hasonló alkalmazását.
A vádirat szerint a Facebook pár hónappal azután vezette be Nearby nevű helyzetmegosztó funkcióját, hogy az olasz Faround nevű alkalmazást már bemutatták a piacon. Az alkalmazás segít megtalálni a közelünkben lévő barátainkat. A start-up cég most arra hivatkozik, hogy egyértelmű hasonlóságok vannak a a két program funkcióiban és felépítésében.
Döntöttek: fizetni kell
A bíróság most arra utasította a a Facebookot, hogy függessze fel a funkciót, valamint, hogy fizessen naponta 5000 ezer eurót a szerzői- és versenypiaci jogok megsértéséért. Jelenleg azonban nincs kizárva a további kártérítés sem - erről a későbbi vizsgálat dönt. Az ítélet még nem jogerős, áprilisban további meghallgatások lesznek.
Tisztelettel nem értünk egyet a döntéssel, alaptalanok voltak a vádak - reagált a Facebook egyik szóvivője. Úgy gondoljuk, rossz ítélet született, de ideiglenesen eleget tettünk a döntésnek.
A Faround nevű alkalmazás 2012 szeptemberében indult és hamar közkedvelt lett az olasz felhasználók között. A letöltési számokat vezető új közösségi felületnek azonban hamar visszaesett a népszerűsége, miután a Facebook bevezette hasonló alkalmazását. Az alkalmazást fejlesztő Business Competence vezérigazgatója szerint több mint fél milliárd euró volt kifejleszteni a programot.
Minden napra jut valami
Kemény vádak érik a világ legnagyobb közösségi hálózatát, ugyanakkor ez nem újdonság a vállalatok életében. Az utóbbi hetekben is több bírósági per indult ellenük, most épp a WhatsApp üzenetküldő alkalmazás és az Oculus VR virtuális szemüvegei miatt.
Németországban a Fogyasztói Szervezetek Föderációja (VZBV) tett feljelentést a berlini bíróságon, mivel a Facebook és a WhatsApp olyan adatokat osztott meg egymással, amelyek a felhasználók személyiségjogait sértették.
A vád szerint a WhatsApp több milliárd felhasználó telefonszámát osztotta meg a Facebookkal, így a cégóriás figyelhette a telefonos aktivitást is a netes mellett. Bár a felek szerint ez nem sérti az adatkezelési feltételeket, a VZBV bírósághoz fordult, hogy a két cég között megszűnjön az adatmegosztás - írja az express.co.
Az virtuális valóságot megjelenítő szemüveg fejlesztőjét csaknem 2 milliárd dollárra perelte a Zenimax Media videojáték fejlesztő vállalkozás. Elmondásuk szerint az Oculus technológiai igazgatója korábban náluk dolgozott és kilépésekor olyan üzleti titkokat lopott a cégtől, amelyek nélkülözhetetlenek voltak a technológia megalkotásához.
Mivel azonban az Oculus már a Facebook tulajdona, a játékfejlesztő a cégóriás ellen ment és a döntés értelmében 500 millió dolláros kártérítést kapott. - jelent meg a Business Insider oldalán.
Itt a következő Facebook, vagy a világ legnagyobb átverése? Ma debütál a tőzsdén a Snap, melyet iszonyatosan drágán bocsátottak ki, meglovagolva a szinte mániákus amerikai tőzsdei hangulatot. A cég által üzemeltetett Snapchat remek játék a tiniknek, de készpénzre még nem sikerült váltani a jópofaságot, csak veszteség van. Ehhez képest máris jóval többet ér, mint a Twitter, úgy gondoljuk, kissé túlárazták. További részletek>>> |