A férfiak anyagiasabbnak tűnnek a nőknél: a befektetési szempontok jobban érdeklik őket, míg a nők nagyobb számban kötnek a hosszú távú biztonság megteremtésének szándékával biztosítást. A befektetési lehetőség leginkább a jobb jövedelmi helyzetben lévőket, a városi, fővárosi lakosokat, a felsőfokú végzettséggel rendelkezőket motiválja, míg a kistelepülésen élőket, a középkorúakat és az idősebbeket, valamint az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezőket az átlagosnál nagyobb mértékben érdekli az anyagi biztonság megteremtése.
Az életbiztosításokhoz kapcsolt szolgáltatások - halál vagy betegség esetén kifizetett összeg nagysága - mindössze a megkérdezettek 30 százalékánál jött egyáltalán szóba szempontként, amikor a biztosítás megkötése mellett döntöttek, és mindössze 3 százalékuknál volt ez döntő szempont. E szolgáltatásokra valamivel fogékonyabbnak tűnnek az életük aktív korszakában lévő 30-59 évesek, a fővárosiak és a diplomások.
A biztosító-választásban a legfontosabb szempont továbbra is a megfelelő ajánlat (29 százalék), de rendkívül fontos a közvetítők, az ügynökök szerepe is. Az ismerősök ajánlását a megkérdezettek 15 százaléka nevezte meg döntő szempontként a biztosító kiválasztásában. Ez utóbbi szempont különösen fontos az alacsonyabb iskolai végzettségűeknél.
Béren kívül: mi maradt az adómentes étlapon?
Unit-linked konstrukciók: ha baj van, közbeléphet!
Csak a lakosság tizede takarékoskodik
Nem tudunk, vagy nem akarunk félretenni?
Átrendezheti a biztosítási piacot a TKM
MTI