Európában a DAX állt az emelkedés élére, több mint 4 százalékkal, 5405 pontra nőtt a német index értéke. A londoni FTSE 3,14 százalékkal 5318 pontra emelkedett. Az európai piacokra kedvezően hatott, hogy a német legfelsőbb bíróság elutasította azokat a beadványokat, melyek Németországnak a görög mentőcsomagban illetve az EFSF kibővítésében való részvételének jogszerűségét kérdőjelezték meg.
A Buda-Cash összeállítása szerint erőteljes, két hete nem látott emelkedéssel zárták a napot a vezető amerikai részvényindexek, részben ledolgozva az előző napok lejtmenetét. A New York-i tőzsde Dow Jones ipari átlaga 2,47 százalékkal emelkedett szerdán, a Nasdaq több mint 3 százalékkal zárt előző napi záróértéke fölött. Az 500 részvény árfolyama alapján számolt S&P 2,86 százalékkal kúszott feljebb. A görög ASE index 8 százalékos szárnyalással zárta a napot.
A mai napon két fontos esemény lehet meghatározó a piacok számára. Az egyik az EKB kamatdöntő ülése, amelynek keretében a jegybank közzéteszi legfrissebb inflációs és növekedési prognózisait, amelyek arra utalhatnak, hogy a csökkenő árnyomásra való tekintettel egy időre véget érhet az EKB kamatemelési ciklusa. A piaci várakozások már inkább a kamatcsökkentés irányába tolódtak el, ezeket a várakozásokat viszont letörheti Trichet beszéde. A Raiffeisen összefoglalója szerint a nap másik fontos eseménye Obama beszéde lesz, amelyben a munkanélküliség csökkentését és a gazdaság élénkítését segítő terveiről fog beszélni.
Az optimista hangulat ugyan csütörtökre is átragadhat, erős azonban a kivárás a délutáni események kapcsán. A nyugat-európai tőzsdék vegyesen nyitottak, röviddel a kereskedés indulása után azonban a DAX, a FTSE és a CAC-40 is enyhe pluszban állt. A BUX - a szerdai 3,5 százalékos emelkedés után - 45,06 pontos pluszban, 18531 ponton nyitott csütörtökön, ez 0,24 százalékal magasabb a szerdai zárónál. A nyitás után 20 perccel enyhe mínuszban járt a tőzsdeindex, miután az OTP papírjai bő 1 százalékot veszítettek értékükből.
Privátbankár