A jó munkerőket is kirúghatják
Hozzátette: meg kell akadályozni, hogy ezek az emberek a munka világából átkerüljenek a szociális ellátás területére, mert onnan a visszatérés nehéz és drága.
Szűcs Erika a válságkezelő és gazdaságélénkítő csomagban a tervezett intézkedések között említette a térségi válságkezelő alap létrehozását, a járulékkedvezményt illetve uniós támogatást munkahelymegtartásért. A miniszter kitért arra, hogy a intézkedésekre a Új Magyarország Fejlesztési Terv forrásainak átcsoportosításával teremtik elő a forrásokat. A tárca kezelése és szakmai felügyelete alatt álló Társadalmi Megújulási Operatív Programból (TÁMOP) és Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programból (TIOP) 70 milliárd forintot tesznek át munkahely- és vállalkozásmegtartási célokhoz.
Szűcs Erika úgy vélekedett, hogy szükséges a képzés megerősítése is, hiszen az ehhez járuló juttatások teremtenek sokszor deformált motivációt.
A munkanélküliség növekedése a kormány alkalmatlanságának újabb bizonyítéka - közölte Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője. Közleménye szerint egy év alatt egy Mátészalka nagyságú város lakosságával nőtt a munkanélküliek száma.
Cser-Palkovics András szerint Magyarország jelenlegi helyzetében a munkahelyek megvédése lenne a legfontosabb, de a kormány csak addig jut el, hogy bejelenti a megszűnő munkahelyek számát. "Minél előbb változásra, új politikára és új gazdaságpolitikára van szükség a munkanélküliség megállításához, mert arra a jelenlegi kormány képtelen" - hangsúlyozta.
Állás nélkül minden ötödik fiatal
Óriási tüntetés készül a megszorítások ellen
Világszerte csökkennek a fizetések
Egy rossz főnök komoly rizikófaktor
Fizetésemelés?! Jó, ha nem rúgnak ki
MTI