Közölte, hogy a jövő felé fordulás mellett mintha lenne egy kis feledni akarás is. Kételyként fogalmazta meg, hogy az elhangzottak mennyire voltak átgondolt gazdasági tervek és mennyire az elmúlt napok "felelőtlen megnyilatkozásai" által létrejött kényszerpálya eredményei.
Leszögezte, hogy Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke felelőtlen kijelentéseivel bajba sodorta Magyarországot. Megjegyezte, hogy emellett viszont az MSZP-é a felelősség azért, hogy a gazdaság a jelenlegi helyzetbe jutott.
Saját javaslataikról azt mondta, a kormány által adott akcióterv elnevezés jó, mert valóban akciótervre van szükség, de a jelenlegi bejelentések alkalmatlanok a kialakult gazdasági helyzet megoldására. Kijelentette, nem szeretnék, ha a közszféra és annak dolgozói innák meg a korábbi kormányzás, illetve Kósa Lajos kijelentéseinek a levét.
Kitért arra is, hogy itt van a lehetőség az államadósság újragondolására, illetve akár annak újratárgyalására is. Elmondta, hogy az egykulcsos adórendszert nem tudják támogatni, mert azt átgondolatlannak tartják. Hiányolta a multinacionális cégekkel kapcsolatos javaslatokat. Szavai szerint fontos lenne, ha az igazságos közteherviselés a multikra is vonatkozna.
Javasolta, hogy a magánnyugdíj-pénztárakat szüntessék meg és azokat vezessék vissza az állami rendszerbe. Hangsúlyozta azt is, hogy szeretnék, ha a szociális rendszerben megjelenne az "aki nem dolgozik, az ne is egyék" elv.
Hiányosságként említette, hogy az akcióterv nem beszélt arról, mit kell újragondolni a nemzetközi gazdaságban és az Európai Unióhoz fűződő kapcsolatokban.
MTI