A magyar bankok és ingatlanok érdeklik a görögöket
Petrosz Dukasz hozzátette, hogy az építőipar esetében jó együttműködési lehetőséget látnak a magyar cégekkel a többi balkáni országban. Szerinte Szerbia európai uniós csatlakozása is kedvező alkalmat biztosít Görögország és Magyarország gazdasági kapcsolatainak szorosabbra fűzésére.
A miniszterhelyettes budapesti látogatása a tavalyi miniszterelnöki találkozó folytatása. Petrosz Dukasz 40 tagú delegációjában olajipari, elektronikai és távközlési cégek vezetői is részt vettek.
Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) szakállamtitkára elmondta, hogy a találkozót követően négy témában folytattak megbeszéléseket szakértői munkacsoportok. Így szó esett a szénhidrogén és megújuló energia készletezéséről, szabályozásáról is. A szakállamtitkár elmondta, hogy az egyik munkacsoportban részt vett a két ország vasúttársaságának vezetője is. Az idén áprilisban indul el a "Hellasz Expressz" munkacímű tesztvonat, amely Thesszaloniki-Belgrád-Budapest vonalon közlekedne.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint tavaly január-novemberben a Magyarországra érkező görög import értéke 69,8 millió euró volt, ami 20,7 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához viszonyítva. A Görögországba induló magyar export értéke meghaladta a 400 millió eurót, ez 39,8 százalékkal több mint 2006 azonos időszakában.
A GKM adatai szerint a Magyarországon befektetett görög működőtőke állománya 2005. végére meghaladta az 500 millió eurót. A legnagyobb befektető továbbra is az athéni székhelyű és részben görög tulajdonú Coca-Cola Hellenic Bottling Co, amely átvette az amerikai márkatermék magyarországi előállítását.
MTI