.jpg)
Az ÁFSZ adatai szerint a tartósan állást keresők száma éves összehasonlításban tavaly szeptember óta folyamatosan emelkedik, ami azt jelzi, hogy a válság kitörésekor regisztrált álláskeresők egy része még mindig nem tudott elhelyezkedni és így ők fokozatosan bekerülnek a tartósan regisztrált álláskeresők állományába.
A nyilvántartott álláskeresők létszámának szezonálisan kiigazított értéke 572.800 volt, ez 1300 fős növekedést jelent az előző hónaphoz képest. A legtöbb, 122.600 álláskereső az Észak-Alföldön van, de Észak-Magyarországon is több mint 104.000 álláskeresőt tartottak nyilván júliusban.
A nyilvántartott álláskeresők gazdaságilag aktív népességhez viszonyított aránya júliusban 12,6 százalék, a munkavállalási korú népességhez viszonyított arányuk pedig 8,2 százalék volt. Az előző hónaphoz képest mind a gazdaságilag aktív népességhez viszonyított relatív mutató értéke, mind a munkavállalási korú népességhez viszonyított mutató értéke 0,1 százalékponttal emelkedett.
Ön már érzi, hogy elmúlt a válság? Szavazzon! |
2010 júliusában csökkent a munkaügyi kirendeltségekhez újonnan bejelentett állások száma az előző hónaphoz képest: a foglalkoztatók 30.500 új álláslehetőséget jelentettek be. Ez egy hónap alatt 7,1 százalékos csökkenést, míg az előző év azonos időszakához képest 45 százalékos növekedést jelent. Az újonnan bejelentett állások 50,6 százaléka - 15.400 darab - volt nem támogatott álláshely, a többit valamilyen támogatott foglalkoztatási forma keretén belül kínálták a munkáltatók.
A júliusi zárónapig csaknem 24.000 állás maradt betöltetlen, a legtöbb betöltetlen álláshely a közigazgatás, az egyéb gazdasági szolgáltatás, a mezőgazdaság, a feldolgozási termék gyártása és az építőipar területéről érkezett.
Júliusban 25 cég, összesen 815 munkavállalót érintő csoportos létszámleépítést jelentett be a munkaügyi központok kirendeltségein. Az előző hónaphoz képest 278 fővel, 51,8 százalékkal nőtt a bejelentett elbocsátandó létszám. A 2009. júliusban bejelentett létszámhoz képest azonban jelentős, csaknem 77 százalékos csökkenés következett be.
MTI