A plenáris vita megkezdéséhez 60 támogató szavazatra lett volna szükség, de a hétfő esti voksoláshoz hasonlóan a keddi szavazáson is csak 57 szenátor támogatta a javaslatot.
A demokrata párti szenátorok abban reménykedtek, hogy a Goldman Sachs befektetési bankkal szemben felmerült csalás gyanúja lendületet adhat reformtörekvéseiknek, az 1998-as amerikai pénzügyi válság megismétlődésének elkerülését célzó törvénytervezet elfogadtatásának. A demokraták abban is reménykedtek, hogy a reform elutasítása rossz fényt vetne republikánus párti ellenfeleikre a novemberi félidős törvényhozási választásokon.
A republikánusok - akik a minél kisebb állami szabályozást tartják ideálisnak - alapjában véve egyetértenek azzal, hogy a rendkívül mély gazdasági válság után pénzügyi reformra van szükség. Úgy érzik azonban, hogy a demokrata törvényjavaslat túl agresszív, súlyosan korlátozná az üzleti életet.
Az ABC News/Washington Post minap ismertetett közvélemény-kutatása szerint az amerikai lakosság 65 százaléka támogatja a reformot.
Blankfein: politikai támadás érte a Goldman Sachs-ot
Obama lehúzza a demokratákat
Bill Clinton: rossz tanácsokat kaptam, hibáztam
Biztosítva: Obama történelmet írt
MTI