1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyurcsány Ferenc saját kormányának legnépszerűtlenebb tagja – derült ki a Nézőpont Intézet Heti Válasz számára készített közvélemény-kutatásából
Gyurcsány Ferenc saját kormányának legnépszerűtlenebb tagja – derült ki a Nézőpont Intézet Heti Válasz számára készített közvélemény-kutatásából.

A január 7. és 14. között, ezer fő megkérdezésével készült felmérés azt vizsgálta, hogy ha a választóknak volna lehetőségük a jelenlegi kormány átalakítására, kit hagynának a posztján és kit menesztenének.

A kutatásból kiderült: a megkérdezettek nem tesznek egyenlőségjelet Gyurcsány Ferenc és miniszterei közé. Gráf József agrárminiszter például majdnem kétszer annyi támogatót (57 százalék) tudhat maga mögött, mint a miniszterelnök (30 százalék).

Összességében elmondható, hogy azok a tárcavezetők, akik elsősorban szakterületük kérdéseiben nyilvánultak meg, nagyobb elismerésnek örvendenek, mint a nagypolitika alakítói. Előkelő helyen végzett Göncz Kinga külügyminiszter (52 százalék), melyben nagy szerepet játszik a tárca jellege és a láthatatlanság. A fődiplomata hivatalánál fogva ugyanis nem részese a belpolitikai "adok-kapoknak". A népszerűbbek közé tartozik Szekeres Imre honvédelmi és Székely Tamás egészségügyi miniszter is.

Azonban az év elején hirtelen fontossá vált újabb megszorító intézkedéseket kommunikáló szociális, illetve pénzügyi tárcavezetők az utolsók között végeztek (30-40 százalék).

A vizsgálat szerint Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter sem erősítené az MSZP társadalmi bázisát (hiszen csak a megkérdezettek 41 százaléka tartaná a posztján). Fejlesztéspolitikai kormánybiztosként még kerülhette a nyilvánosságot, alacsony ismertségének köszönhetően maga választhatta meg szerepét, kulcsszerepben lévő miniszterként viszont már ő is felel a válságért.

A kutatás szerint a kormányfőcserét kívánók magas aránya (70 százalék) és egyes miniszterek relatív népszerűsége azt is jelzi, hogy a MSZP részéről ésszerű lépés lenne egy új miniszterelnök kinevezése.

Érdekesség, hogy az elutasított kormányfő taktikája kevésbé népszerűtlen. Sőt, minden második válaszadó egyetért Gyurcsány Ferencnek azzal a felvetésével, hogy a Fideszt vezető Orbán Viktornak találkoznia kellene vele. Nem valószínű azonban, hogy a párbeszédet támogatók viszonylag magas aránya mögött csupán a magyar társadalom konszenzuspárti attitűdje áll. Bár a Fidesz-szavazók 40 százaléka is szorgalmazná a volt és a jelenlegi kormányfő beszélgetését, a kutatók szerint ők sokkal inkább a revansot várják a 2006-os miniszterelnöki vitáért, melyet legtöbbjük ma méltatlan vereségnek tart.

A felmérés kitér Magyarország EU-tagságának megítélésére is. Noha azok a válaszadók vannak többségben, akik inkább előnyösnek érzik a csatlakozást (51 százalék), viszonylag jelentős számú megkérdezett nyilatkozott negatívan (35 százalék). Különösen a Fidesz-szavazók megosztottak a kérdésben: 40 százalékuk szerint Magyarország számára inkább hátrányos a tagság. A magát az "erős Európa" mellett elkötelező Fidesznek ezért szembe kell néznie azzal a ténnyel, hogy támogatóinak jelentős része nem sokra tartja az uniót - derült ki a közvélemény-kutatásból.

Az MDF a nagy vesztes, de a Fidesz is esik
Depressziósak vagyunk a válság miatt
Fidesz: nagyobb tempót és új parlamentet!  
Megfordult a világ: Gyurcsány adócsökkentést akar
A 150 ezres elbocsátás abszolút reális

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG