.jpg)
A főigazgató szerint az Út a munkához program a rendszeres szociális segélyben részesülő munkaképes lakosság munkához jutását segíti. Döntő jelentőségű, hogy akit a szociális ellátottak közül vissza lehet hozni a munkába, "azokat vissza is kell hozni" - hangsúlyozta.
Esélyt kell számukra adni arra, hogy ne segélyből, alkalmi vagy feketemunkából tartsák el magukat és családjukat - mondta a főigazgató. Rámutatott arra is, hogy a közfoglalkoztatás finanszírozását illetően 95 százalék az állami pénz, s csak öt százalékos "helyi erőt" kell biztosítani. Közlése szerint erre az évre 97,5 milliárd forint áll rendelkezésre a program végrehajtásához, de mint rámutatott, a kassza "felülről nyitott"; ha elfogy a pénz, lesz utánpótlás.
A 97,5 milliárd forint a korábbi központi és decentralizált foglalkoztatási alapnak a háromszorosa - mutatott rá a főigazgató.
Zimmermann József utalt arra is, hogy országosan 152 ezren, a közép-dunántúli régióban pedig 6600-an részesülnek rendszeres szociális segélyben; Veszprém megyében háromezren, Fejérben 2800-an, Komárom-Esztergom megyében pedig 900-an.
Elmondta: a közép- és nyugat-dunántúli, valamint a központi régióban (Pest megye) együttvéve nincs annyi segélyezett, mint egyetlen más régióban, például az észak-magyarországiban vagy az észak-alföldiben. Közlése szerint a közép- és nyugat-dunántúli, valamint a központi régióban 18 ezer segélyezett van összesen, míg az egyetlen észak-magyarországiban - Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Heves és Nógrád - 43 ezer, az észak-alföldiben pedig (Szolnok, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár megyék) 45 ezer a rendszeres segélyezettek száma.
A főigazgató szavai szerint a segélyezetteket most lényegében "két ágra kell bontani"; egyik csoportba a továbbra is segélyezettek maradnak (egészségügyi és más okok miatt), a másikba pedig a munkaképesek, a közfoglalkoztatásban alkalmazhatók kerülnek.
Több támogatást kapnak a hátrányosabb térségek
Börtöntöltelékekre vették fel a családi pótlékot
Érdekválás: az egyetlen kiút a nyomorból
MTI