Alig mozdult a forint
Az ügyletek döntő többsége szűk tartományban, 259 és 260 forint között született. A piac a várakozásoknak megfelelően - a csütörtöki amerikai ünnepnap után és a hétvége előtt - csendes maradt, a forint árfolyamalakulására a lengyel deviza erősödése volt hatással.
A nemzetközi piacokon az eurónak ismételten nem sikerült átlépnie az 1,30 dolláros küszöböt, gyengülni kezdett, és egészen 1,27-ig mérséklődött. A dollár így a forinttal szemben is erősödött: az amerikai deviza árfolyama 204,00/20 forint a csütörtöki 201,75/202,00 forint után.
A forintpiacon a tartalékolási periódus utolsó napján a bőséges likviditás eredményeként nem változott, azaz 10,70/80 százalék körül alakult az egynapos finanszírozási (O/N) kamat szintje.
Az állampapírok másodpiacán tovább folytatódott a hozamcsökkenés. Az előző napok látványos hozamesése nyomán a piac kezdi visszanyerni "életkedvét". Bár a bankközi adásvétel még nem indult meg, brókereken keresztül, megbízások révén már egyre komolyabb ügyleteket kötnek - elsősorban magyar nagyvállalatok szerepelnek a megbízók között.
A jelek szerint már megváltak kötvényeiktől mindazok a külföldi befektetők, akik erre "különösen erős késztetést éreztek", és már a vételi oldalon is találkozni lehet külföldi megbízókkal. A pénteki kereskedés a kilengéseket tompító derivatív, kamatcsere ügyletek esetében 15-20 bázispontos, az állampapír kamatoknál újabb 30 bázispontos csökkenést hozott, így szűkült a két hozam közti rés, a "kamat-spread" is.
A kereskedők elmondták, hogy sikeresnek ítélik az előírt tartalékolási ráta csökkentését, mert ennek nyomán érzékelhetően nőtt a likviditás, főként a takarékszövetkezetek aktivitása javult.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
MTI