1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A jegybank elnökének, Simor Andrásnak tényleg van ciprusi bejegyzésű cége - de nem működik amióta az MNB-t vezeti. Semjén Zsolt szerint maga tény is elég botrányos és a "bandatagok egymásnak estek"
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) számára erkölcsileg elfogadhatatlan, és példátlan botrány az, hogy Simor Andrásnak, az MNB elnökének a ciprusi adóparadicsomban bejegyzett cége van - mondta a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) elnöke szerdán Budapesten azt követően, hogy múlt szombaton a Népszava arról írt, az MNB elnökének Cipruson bejegyzett cége van.

"Ez botrány, példátlan a civilizált világ történetében, amivel Magyarország lejáratja magát a világ előtt" - fogalmazott Semjén Zsolt sajtótájékoztatón. A politikus szerint ami kiderült Simor Andrásról az a hiteltelenséget erősíti, és a bizalom hiányát fokozza. Semjén Zsolt szerint az lett volna a minimum, hogy Simor András jegybankelnöki kinevezése után azonnal megszüntesse a ciprusi céget.

Ciprus egy EU-tagállam és nem adóparadicsom?
Simor András jegybankelnök cége, a Trevisol Management Services Ltd. nem off-shore társaság, hanem az EU egyik tagállamában, Cipruson bejegyzett normális, a helyi törvények szerint adózó vállalkozás - közölte a hírre reagálva a MNB szombaton az MTI-vel.
A nemzeti bank közleménye leszögezi: a ciprusi és a budapesti székhelyű cégek nem működik azóta, hogy Simor Andrást kinevezték jegybankelnöknek. Hozzátették: az MNB elnökének egyik cége sem pénzügyi intézmény vagy befektetési vállalkozás, így a nemzeti bankról szóló törvényben meghatározott összeférhetetlenség nem áll fenn.
Közölte: a jegybank mindenkori elnökének az lenne az egyik legfontosabb feladata, hogy garantálja azt, hogy a gazdasági bevételek Magyarországon maradjanak, és a magyar gazdaságban hasznosuljanak. Ehhez képest a jegybank elnöke az adózás elkerülése érdekében egy adóparadicsomban jegyeztette be a cégét - mondta. Semjén Zsolt szerint a ciprusi cég ügye olyan, mint amikor egy alkoholelvonó intézet vezetője a szomszéd faluban egy kocsmát üzemeltet.

A KDNP elnökének szavai szerint Gyurcsány Ferenc és kormánya, de eddigi működése alapján erkölcsi szempontból most már a jegybankelnök is alkalmatlan arra, hogy a válságot kezelje. Kifejtette: a kormány is és a jegybank is az európai válaszokkal szögesen ellentétes válaszokat próbál adni a válságra. A kormány adót akar emelni, míg a jegybank az alapkamatot - mondta Semjén Zsolt, aki hozzátette: mindez megfojtja a magyar gazdaságot, s így nehéz helyzetbe hozza az országot és az embereket.

A politikus szerint "egy válságban a legfontosabb valuta a bizalom és a hitelesség, ám Gyurcsány Ferenc maga a megtestesült hiteltelenség, míg a Gyurcsány Ferenc mellényzsebéből előhúzott jegybankelnök sem rendelkezik ezekkel a válságkezeléshez szükséges tulajdonságokkal". A KDNP elnöke szerint a bizalom és a hitelesség hiánya miatt van a forint drámai gyengülése és a tőzsdeindex zuhanása, és ezért fordulnak el Magyarországtól a befektetők is.

A KDNP elnöke szerint beszédes az egész Simor-ügynek története, hiszen ez a tipikus esete annak, amikor a "bandatagok egymásnak esnek".  

Semjén Zsolt szerint eddig nem volt probléma Simor András ciprusi cége a miniszterelnök számára, ám amikor "egy félmondat erejéig kritizálta Gyurcsány Ferencet, (...) következett az orrba vágás, és nyilvánvaló, hogy Gyurcsány Ferenc megíratta a Népszavában Simor Andrással szemben ezt a cikket".  

A Népszava szombati számába vetette fel: lehet-e a jegybankelnök százszázalékos tulajdonában egy Cipruson bejegyzett, feltehetően off-shore cég. A lap megjegyezte: a jegybankelnöknek van egy másik, Magyarországon bejegyzett, feleségével közös vállalkozása is. Az nem derült ki az MNB elnök vagyonnyilatkozatából - írta a Népszava -, hogy származott-e jövedelme a két cégből, illetve, hogy ezek egyáltalán működnek-e.

Simor: a kormányt tükrözi a forint  
Belerokkanunk az adósságba, ha nem történik valami
Durva kamatemelést áraz a piac
Hiteles vezetők és egy program kellene
Erősödéssel "hálálkodott" a forint
Még egyeztetnek az uniós pénzek forintra váltásáról
Korrekt a kapcsolat Simor és Gyurcsány közt
Forint: több fronton is próbálkozik az MNB

MTI, Privátbankár, Népszava

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG