1p
A Demokratikus Koalíció Platform kezdeményezi, hogy a kongresszus mondja ki: büszke a második Gyurcsány-kormány és a Bajnai-kormány intézkedéseire
Húsz pontban foglalta össze az MSZP június 18-i kongresszusára készülve ajánlásait a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció Platform elnöksége. Kezdeményezik, hogy a kongresszus buzdítson a pártszavazásra való részvételre, mondja ki, hogy büszke a második Gyurcsány-kormány és a Bajnai-kormány intézkedéseire, valamint vesse el, hogy az MSZP "balra forduló" párt legyen.

"Mindenkinek szóló jóléti ígéretekkel nem lehet igazságos viszonyokat teremteni" - olvasható a volt miniszterelnök Facebook-oldalán is közzétett dokumentumban, amelyet Gyurcsány Ferenc platformja a kongresszus figyelmébe ajánl, és amelyet az MSZP parlamenti képviselőinek és megyei elnökeinek is elküldtek. Az irat húsz pontban foglalja össze azt, amit a Demokratikus Koalíció szerint a kongresszusnak - állásfoglalás, politikai nyilatkozat, illetve határozat kiadásakor - figyelembe kell vennie. Ezek között szerepel, hogy mondják ki: nyitott, modern balközép párttá akarják formálni az MSZP-t, és elvetik, hogy a szocialista párt "balra forduljon".
   
A Gyurcsány-platform kezdeményezése arra is irányul, hogy a kongresszus vállalja a 2002 és 2010 közötti kormányzást, nyilvánítsa ki, hogy büszke a Horn-kormány Bokros Lajos fémjelezte stabilizációs politikájára, a második Gyurcsány-kormány és a Bajnai-kormány reformtörekvéseire, válságkezelésére, s hogy e kormányok szellemiségét kívánja a választóknak ajánlani.
   
Célként rögzítenék az MSZP szervezeti egységének megőrzését és politikai egységének megteremtését úgy, hogy az modern szociáldemokrata hitvallásra, átlátható belső viszonyokra és "magas színvonalú erkölcsösségre" épüljön.
   
Indítványozzák, a kongresszus kérje arra a párt tagjait: vegyenek részt a Demokratikus Koalíció által kezdeményezett - június 22-e és 28-a között esedékes - pártszavazáson, és mondják el véleményüket az MSZP megújításáról. Az ajánlás javasolja, a kongresszus mondja ki, hogy Orbán Viktor "feldúlta" az alkotmányos rendszert, illetve hogy az MSZP tagjai és támogatói az "Orbán-rendszer" ellenzékének tekintik magukat.
   
A Demokratikus Koalíció szorgalmazza, rögzítsék, hogy a szocialisták nyitottak az ellenzék demokratikus pártjaival és mozgalmaival való együttműködésre, indokoltnak látják, hogy a sarkalatos törvények vitájában közös álláspontot képviseljenek. A Gyurcsány-platform emellett azt szeretné, hogy a kongresszus utasítsa el a kormány adó- és szociálpolitikáját, az önkormányzatiság csorbítását, az "egyetembezárási programot", az érdekegyeztetés mai rendszerének egyoldalú felrúgását és a visszamenőleges hatályú jogszabályalkotást.
   
Az MSZP kongresszusának összehívását Mesterházy Attila pártelnök a választmány múlt szombati ülésén kezdeményezte, mint mondta azért, hogy a szocialista párt belügyeiről és jövőjéről szóló vitát korrekt és átlátható módon zárják le, és a többség eldönthesse, milyen pártot akar. A kongresszuson személyi kérdésekkel és az alapszabály módosításával nem foglalkoznak majd. A választmány arról is döntött, hogy a Demokratikus Koalíció által javasolt - egyebek mellett közvetlen pártelnökválasztást és az MSZP-s politikusok vagyonnyilatkozatának ellenőrizhetőségét célzó - pártszavazást a kongresszus után tartják meg.
   
A szocialista pártban már felálltak a június 18-i rendkívüli kongresszus lebonyolításában közreműködő bizottságok; az előkészítő és a dokumentumszerkesztő bizottságot Mesterházy Attila vezeti.

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG