Tavalyi 18 százalékkal növekedett az illegális tartománynév lefoglalások száma. A hatóságok nem sok mindent tudnak ellene tenni, lévén a 2007-ben az így megkaparintott címek nem kevesebb mint 80 százaléka megmaradt - derül ki San Franciscó-i székhelyű MarkMonitor cég kimutatásaiból.
Sir Tim Berners-Lee, aki éppen húsz éve, 1989-ben állt elő a World Wide Web, vagyis a mindenki által böngészhető számítógépes információhálózat ötletével, a The Sunday Telegraphnak adott intejúban elmondta: karácsonyi ajándékot akart vásárolni egy online "boltból", és csak akkor jött rá, hogy őt is átverték saját találmánya segítségével, amikor az ajándék nem érkezett meg. |
"Mivel a hasonló módszerek miatt egyre kevésbé megfoghatóak, fellelhetőek az ilyen bűnözők és honlapjaik, ezért a cégeknek a jövőben még gyakoribb visszaélésekkel kell számolniuk" - nyilatkozta Frederick Felman, a MarkMonitor marketing osztályának vezetője.
A Markmonitor országokra is lebontotta az ügyek gyakoriságát, és a számadatok szerint az USA-ban próbálkoznak a legtöbben a tartománynév-lopással: ott található az ilyen regisztrált esetek 68 százaléka. Ezt követi Németország 9 és Nagy Britannia 4 százalékkal.
"A legfurfangosabb módszer annak kihasználása, amikor az internetes felhasználók félreütnek egy tartománynevet". Mivel a cyberbűnözők nagyon jól tudják, melyek a leggyakoribb félreütések, ezért az ilyen honlapokon virtuális "csapdákat" helyeznek el: például olyan linkeket, amelyekre ráklikkelve trójai, vagy egyéb vírusokkal fertőzhetjük meg gépünket tudtunkon kívül - figyelmeztetett Eddy Willems, a Kaspersky Labs vírusvédő szoftvereket forgalmazó cég szakembere.
Minden képzeletet felülmúl a netes bűnözés
Elvan a magyar, ha a neten játszik
Egyre ügyesebben lopják el a pénzünket
Bejön az on-line erotika a magyaroknak
Az orosz spammerek átvették a hatalmat
MTI