Az összefoglaló szerint a pénzügyi szektor sem az Egyesült Államokban, sem Európában nem jut nyugvópontra, a bankok államosításának mértékével, valószínűségével, szükségszerűségével kapcsolatban napról-napra változó tartalmú jelentések és előrejelzések erősítik a bizonytalanságot, és ismét nagymértékben fokozzák a banki részvények volatilitását.
Eurózóna EU: a recesszió felülírta a várakozást Fél százalék alatt lesz az euróövezeti infláció |
Az elemzés kitér arra, hogy a közép- és kelet-európai országok az év első két hónapjában erős nyomás alá kerültek. Az előre jelzettnél mélyebb gazdasági válságba sodródó nyugat-európai országokkal való erőteljes gazdasági összefonódásuk következtében a válság hatásai egyre jobban begyűrűznek a helyi nemzetgazdaságokba. A kelet-európai országok növekedési kilátásait folyamatosan lefelé korrigálják, amire a térség legnagyobb országainak jegybankjai kamatcsökkentésekkel reagáltak.
Mi várható ma a forintpiacon? A frank védőhálójában marad a forint? |
Mi is az a volatilitás? Az árfolyam ingadozásának mértékét tükröző jelzőszám. Minél nagyobb egy befektetési alap árfolyamának az ingadozása, annál kockázatosabb befektetésnek tekinthető, így a volatilitás a kockázatosság jellemzésére használható. |
Hosszabb távon a magyar államkötvények hozamszintje rendkívül vonzónak tűnik, rövid távon azonban továbbra is a piac fokozott volatilitásával kell számolni - áll az RCM térségi elemzésében.
Svájc nyomta meg hirtelen a forintot
A piac hisz az MNB-nek: 300 alatt az euró
Forint: több fronton is próbálkozik az MNB
MNB: 2,4 milliárdért vesznek forintot
MNB: megugrottak a külföldi követelések
MTI, Privátbankár