.jpg)
Az első tényezővel kapcsolatban bizonyosságot 2008 első negyedévének vége felé nyerhetnek a befektetők, mivel addigra fejeződhet be a problémás tengerentúli hitelek átárazása, illetve a gazdaság lelassulását bizonyító makroadatok megjelenése.
Minimális mértékben, ám mégis nagyobb az esélye, hogy az amerikai gazdaság lelassulása csupán beteljesületlen pesszimista jóslatnak bizonyul – véli Herczenik Ákos, a Raiffeisen Bank elemzője a Világgazdaság összeállításában. A szakértő szerint az OTP árfolyama – főként eső periódusban – kedvező beszállási pontot jelent, a kockázatok kezelhető szinten tartása végett azonban nem érdemes túlságosan nagyra növelni a kitettséget. Rövid távon enyhén szólva is volatilis kereskedésre lehet számítani a hitelintézet részvényeinél, vagyis a lokális mélypontokon bevásárló spekulánsok hamar és jelentős haszonnal szabadulhatnak a bankpapíroktól. Azonban hosszabb távon is érdemes lehet megtartani a részvényt, hiszen a kedvezőbb forgatókönyv megvalósulása esetén a Raiffeisen fenntartja 11.500 forintos 12 havi célárát a papírra.
Valószínűleg még egy jelentős USA-beli gazdasági lassulásnak sem lesznek tartósan drasztikus részvénypiaci következményei, hiszen a vezető amerikai vállalatok multinacionális voltukból és a gyenge dollárból kifolyólag a világ egyéb területein kompenzálhatják az amerikai fogyasztás csökkenéséből származó veszteségeiket – jegyezte meg az események kedvezőtlenebb alakulásának várható következményeiről Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline Értékpapír vezető elemzője a Világgazdaságnak. Az azonban még nem valószínű, hogy az OTP képes lehet a 2010-es profittervei teljesítésére. A bank papírjait alaposan felértékelhetné, ha világossá válna, hogy azt sikerülhet akár 10-20 százalékra megközelíteni.
Óriásit korrigált a BUX
Kaszáljon nagyot az OTP-automatán!
Magasan elsőrendű besorolás az OTP-kötvényeknek