.jpg)
Ez a hat hónap nem járt még le az MDF-ből korábban kizárt Almássy Kornél, a frakcióból kilépett Vas János, valamint a Fideszből távozott Császár Antal esetében sem. Így elvben csak a Fideszből még 2007 őszén kilépett Tóth András, valamint függetlenként parlamentbe jutott Gyenesei István önkormányzati miniszter jöhet szóba.
Tóth András ugyanakkor az MTI-nek azt mondta, hogy a parlamenti ciklusból hátralévő egy évben továbbra is független képviselőként akar dolgozni. "Semmiféle megállapodásra nem vagyok hajlandó, nem megyek egyik frakcióhoz sem" - jelentette ki a politikus, aki azt üzente, hogy ne is keressék.
Gyenesei István az MTI-nek azt mondta: nem keresték meg az MDF-től, így nem is tárgyal velük az esetleges csatlakozásról. Az MTI úgy tudja, hogy az önkormányzati miniszter esetleges csatlakozásával számolnak ugyan az MDF-ben, de ez megosztaná a pártot, és akár újabb kilépéseket generálhatna.
Gyenesei István tavaly októberben - amikor az MDF Vas János kilépése után hasonló helyzetben volt - ugyanerre a kérdésre az MTI-nek úgy válaszolt, hogy a vele kapcsolatos spekulációkra az adhat okot, hogy a 2006-os országgyűlés választásokon MDF nem indított ellene jelöltet, sőt támogatta őt egyéni körzetében. A politikus akkor is azt mondta, hogy nem keresték meg az MDF-ből, és nem is tárgyal velük.
Az MDF-frakció azért került a megszűnés szélére, mert jövő hétfőtől független képviselőként folytatja munkáját a parlamentben Csáky András. Csáky András az MDF-frakció hétfői ülése után az MTI kérdésére közölte: a frakció kérése volt, hogy csak jövő hétfői hatállyal lépjen ki a tízfős képviselőcsoportból.
A politikus vasárnap jelentette be, hogy kilép a Magyar Demokrata Fórumból, mert véleménye szerint az EP-lista szombati elfogadásával az MDF feladta politikai hitvallását, és végleg szakított azzal a társadalmi bázissal, amelyre megalakulásakor támaszkodott.
Egy hete van az MDF-nek?
Kormányt buktatna az MDF
Saját halálára szavazott az MDF?
Bokrost sínre tette az MDF
Dávid Ibolya: nincs erkölcsi kötelezettség
MTI