1p
Az egészségesebb környezet - az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vélekedése szerint - évente mintegy 13 millió életet menthetne meg világszerte. Az 5 év alatti gyerekek vannak a legnagyobb veszélyben
Az egészségesebb környezet - az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vélekedése szerint - évente mintegy 13 millió életet menthetne meg világszerte.

A WHO a környezetnek az egészségre gyakorolt hatásait vizsgálva azt találta, hogy a környezeti hatások leginkább a szegény fejlődő országokat, ezek közül is Angola, Burkina Faso, Mali és Afganisztán lakosait sújtják az egészséget tömegesen veszélyeztető mértékben.

A Genfben és Bécsben közzétett vizsgálat szerint 23 szegény fejlődő államban az összes haláleset tíz százaléka közvetlenül környezeti okokra vezethető vissza: a nem megfelelő tisztaságú ivóvíz, a higiénia hiánya és a házakban a tűzhelyektől szennyeződő levegő károsítja leginkább az emberek egészségét.

Legsúlyosabban az öt év alatti gyereket szenvedik meg a környezeti szennyezettséget: náluk a halálesetek mintegy háromnegyede vezethető vissza környezeti okokra. A leggyakoribb halálok a szennyezett ivóvíz miatt fellépő hasmenés, és az ebből következő kiszáradás okozta elhalálozás. A légzőszervi betegségek ugyancsak nagy arányban sújtják a gyerekeket.

A WHO megállapításai szerint általánosságban a tüzelő- és üzemanyag égéstermékek, az UV-sugárzás, a zaj, a klímaváltozás jelent súlyos környezeti terhelést, csak a levegőminőség javításával évente mintegy 865 ezer emberélet lenne megmenthető.

Az izzót lecseréljük, de az autót nem adjuk
Népszerűek a környezetváltoztató programok
2050-re felezik a széndioxid-kibocsátást
A klímaváltozás jót is tesz - egyeseknek
2020-ra nem lesz sarkvidéki jég?
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG