1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyorsabb és hatékonyabb intézkedéseket sürget a Fidesz a foglalkoztatási, illetve szociális nehézségek enyhítése érdekében, Navracsics Tibor pedig előrehozott választásokat akar
Gyorsabb és hatékonyabb intézkedéseket sürget a Fidesz a foglalkoztatási, illetve szociális nehézségek enyhítése érdekében - ezt Soltész Miklós, az országgyűlés ifjúsági, szociális és családügyi bizottságának ellenzéki alelnöke mondta sajtótájékoztatón a Szabolcs megyei Kemecsén kedden.

A Fidesz-KDNP politikusa szerint a kormány későn hozta meg a pénzügyi-gazdasági válság miatti intézkedéseit, s az elengedhetetlen segítségadás ráadásul rendkívül lassú. Minél előbbi adó- és járulék-csökkentésre van szükség a gazdasági stabilitás, illetve a növekedési remény megteremtéséhez - mondta.

Soltész Miklós ugyancsak sürgette a mikro-, kis- és közepes vállalkozások támogatását, s ehhez - mint közölte - az európai uniós forrásokat is át kellene alakítani. Az eddigi 4-5 százalékos részesedéssel szemben a vállalkozásokhoz a források 30 százalékát kellene juttatni. Fontosnak tartotta a magyar termékek nagyobb védelmét is, azt, hogy elsőbbséget élvezzenek a hazai piacon a forgalmazóknál. Végül a családi csődvédelem kérdésének megoldásáról szólt, kiemelve, sok munkahely került veszélybe, s ez "egyenes út a családok lecsúszásához, amit meg kell akadályozni".

Stabil Fidesz-előny, erősödő Jobbik
A pártpreferencia-adatok alig mutatnak változást decemberhez képest, így a Fidesz támogatottsága az összes megkérdezett körében jelenleg is 24 százalék, az MSZP-é pedig 15 százalék.
A kutatás adatai alapján a szabad demokraták támogatottsága nem éri el, az MDF-é pedig csak kis mértékben haladja meg az 1 százalékot. Az összes többi párt együttes támogatottsága továbbra is 3 százalék, ezen belül egyedül a Jobbik ér el 1 százalékot.
A felmérés a biztos szavazó pártválasztók csoportján belül továbbra is jelentős Fidesz-előny mutat, közülük 55 százalék voksolna most vasárnap a legnagyobb ellenzéki pártra, és változatlanul 32 százalék az MSZP-re. A kisebb pártokat tekintve a kutatás készítői figyelemre méltónak nevezik, hogy az MDF mellett a Jobbik is 3 százalékos támogatottsággal bír, az SZDSZ pedig 1 százalékon áll - a Századvég Forsense felmérése szerint.
Czomba Sándor, a Fidesz Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei egyéni országgyűlési képviselője szerint a kormányzati intézkedések lassúságát bizonyítja, hogy a gazdaság megsegítésére bejelentett 100 milliárd forintos támogatási csomagból még csak egy pályázatot írták ki, 6 milliárdos értékben. "Ha erre valamelyik gazdasági szereplő most pályázik, jó esetben is április végén, május elején jut pénzhez, ami félő, hogy elkésett lesz" - jegyezte meg. Különösen sürgetőnek tartotta "az azonnali beavatkozást" a bajban lévő szabolcsi vállalkozások esetében, hiszen - mint elmondta - a térségben 10 százalékkal nőtt december végéig a munkanélküliség, több mint 56 ezer az álláskeresők száma.

Lipők Sándor Kemecse polgármestere az önkormányzatok nehéz helyzetéről szólt, hangsúlyozva, hogy januártól a korábbi 10 százalék helyett 20 százalék saját forrást kell előteremteniük a helyhatóságoknak a szociális segélyezéshez. Az 5100 lakosú kisvárosban jelenleg csaknem 300-an kapnak segélyt, s a számuk várhatóan 30 százalékkal nő majd az idén a pénzügyi-gazdasági válság miatt.

Lesz-e parlament március 8. után?

Feloszlatná az Országgyűlést a Fidesz és a KDNP március 8-i hatállyal, és azt szeretnék, ha a csütörtöki rendkívüli parlamenti ülésen már napirendre vennék az erről szóló indítványukat - jelentette be Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője kedden, a párt elnökségi ülése után tartott sajtótájékoztatóján.

A Fidesz és a KDNP szerint a júniusi európai parlamenti választásokkal egy időben kellene megtartani az előre hozott országgyűlési választásokat - mondta a frakcióvezető. Hangsúlyozta, hogy nem kívánják elvitatni a köztársasági elnök jogát, hogy kitűzze az országgyűlési választás időpontját, de ha egyszerre tartanák meg a két voksolást, akkor jelentős költséget lehetne megtakarítani.

Mint mondta, azért március 8-i hatállyal kezdeményezik a parlament feloszlatását, mert egyrészt addig lefolytathatnák ez erről szóló határozati javaslat általános vitáját, másrészt pedig ekkor már a jogszabályban megadott határidőn belül vannak, így a köztársasági elnök, ha jónak látja, akkor kitűzheti a választást az EP-választással egy időpontra. Vagyis a rendkívüli ülésen még nem szavaznának a parlament feloszlatásáról, csak azt kérnék, hogy vegyék napirendre a javaslatot és kezdjék meg a tárgyalását - tette hozzá.

A Fidesz frakcióvezetője kezdeményezésüket azzal indokolta, hogy véget kell vetni a mostani "agóniának", szerintük a válságkezeléshez egy, a többség bizalmát bíró, hiteles kormányra van szükség, ehhez pedig új választások kellenek. Navracsics Tibor azt kérte az MDF-től, az SZDSZ-től és a szocialistáktól, hogy ehhez járuljanak hozzá.

"Katasztrófa lenne az Országgyűlés feloszlatása"
 Lendvai Ildikó, az MSZP országgyűlési frakcióvezetője az MTI-vel közölte: nagy baj, hogy a Fidesz nem vet számot azzal, milyen katasztrófát okozna a gazdasági világválság közepette egy előrehozott választás a magyar gazdaságnak.
A politikus közleménye szerint ha mégis számol ezzel a lehetőséggel az ellenzéki párt, akkor még nagyobb a baj, mert a Fidesz a saját hazája érdekénél fontosabbnak tartja a hatalom megszerzését.
Lendvai Ildikó szerint gond az is, ha a Fidesz komolyan gondolja kezdeményezését, vagyis hogy a nemzeti összefogás helyett a politikai hidegháborúnak van itt az ideje.
Ennél sokkal súlyosabb a helyzet, ha a legnagyobb ellenzéki párt nem gondolja komolyan a javaslatot, csak egy politikai blöfföt dobott be a hírversenybe, mert a parlamenti cirkusszal meg szeretné előzni, hogy a rendkívüli ülésen végre kivitelezhető javaslatokkal kelljen előállnia - fűzte hozzá
Arra a kérdésre, hogy a parlament feloszlatására irányuló tavaly őszi sikertelen javaslat óta mi változott, Navracsics Tibor azt mondta: ősszel az SZDSZ és az MDF azzal próbálta mentegetni a kormányt támogató szavazatait, hogy ezzel az ország válságból való kilábalását segítik, azonban azóta összeomlott az adótörvény és a költségvetés is, vagyis ezekkel nem került ki az ország a válságból. Egy hosszú agóniának kellene véget vetni, jó lenne ha az egzisztenciális félelmeit minden párt politikusai félretennék, és inkább a választópolgárok érdekeit vennék figyelembe - jelentette ki.

Az MTI kérdésére, hogy a rendkívüli parlamenti ülésen bent maradnak-e az ülésteremben, illetve borítják-e a menetrendet, ha a frakciók nem támogatják a parlament feloszlatásáról szóló javaslat napirendre vételét, Navracsics Tibor azt mondta, hogy Gyurcsány Ferenc beszéde alatt nem vonulnak ki az ülésteremből, ezt a gesztust megteszik a kormányoldal felé, és bíznak abban, hogy a szocialisták is gesztust gyakorolnak majd. Hozzátette: a miniszterelnök eddigi nyilatkozatai alapján "egészen rendkívüli" beszédre számítanak, hiszen Gyurcsány Ferenc azt ígérte, hogy pontosan elmondja, hogyan lehet kikerülni a válságból.

A Fidesz frakcióvezetője ugyanakkor úgy vélte, hogy Gyurcsány Ferenc "nem találja a válságkezelés fonalát", ehelyett öncélú szerepléssel próbálja átvészelni a válság nehéz napjait. Szerinte jól mutatja a koncepció hiányát és a kapkodást, hogy Gyurcsány Ferenc két hónapon belül homlokegyenest ellentétes kijelentéseket tett: tavaly december 5-én a Fidesz javaslatára azt mondta, hogy érdemi, jelentős adócsökkentésre 2009-2010-ben nincs lehetőség, majd most hétfőn érdemi adó- és járulékcsökkentést szorgalmazott, kedden pedig úgy vélte, hogy önmagában jelentős, radikális adócsökkentésre nincs lehetőség. Arra a kérdésre, hogy elfogadható lenne-e a Fidesz számára, ha áfaemeléssel, kompenzálnák a járulék-, a tb- és az szja csökkentést, Navracsics Tibor azt mondta, hogy még nem látott ilyen kormányzati terveket, ugyanakkor pártja a tehernövekedéshez nem járul hozzá semmilyen formában. Navracsics Tibor arról is beszélt, hogy a kormány fokozatosan zálogosítja el az országot, hiszen a Nemzetközi Valutaalaptól és az Európai Uniótól felvett kölcsönök után, most újabb 132 milliárd forintos hitelt vettek fel. Szerinte ezért Magyarország válságból való kilábalása különösen kétségessé vált, és elhúzódó válsággal kell számolni, mert nagyon alacsony a növekedési prognózis, és magas az államadósság mértéke.

Megfordult a világ: Gyurcsány adócsökkentést akar
Adócsökkentés nem lesz, az áfával kellene játszani
Akárhonnan nézzük, Magyarország lúzerország?
Fél órában reagálhatnak Gyurcsányra 
Kíváncsi a kormány a Fidesz javaslataira
Meggondolandó a regisztrációs adó eltörlése
Bajnai: adócsökkentést minél hamarabb!
Még nem tudja a kormány, mi legyen az adókkal

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG