Ismertette: Magyarországon 2003 júniusa óta folyamatosan nő a késve fizető cégek száma: 2008 végére a tényleges fizetési átlagidő 167 napra nőtt a 2003 júniusi 35 napról. Összehasonlításképpen a tavalyi év végén a balti államokban 151 nap, az Európai Unióban átlagosan 140 nap, Nyugat-Európában 101 nap, míg Közép-Kelet-Európában 69 nap volt az átlagos fizetési idő - tette hozzá.
Kiemelte, hogy Magyarországon nemcsak a kkv-szektor tagjai fizetnek lassan, hanem a multik és az állami vállalatok is. Bagyura András úgy vélte, hogy a fizetési fegyelmet előmozdítani hivatott jogszabályi változtatások rendre kudarcot vallottak Magyarországon. Az egyszerűsített cégbejegyzés bevezetése például a felelősség alól kibújni igyekvő cégtulajdonosoknak adott újabb lehetőséget azzal, hogy lehetővé tette új és új cégek olcsó megalapítását korábbi fizetésképtelen cégük hátrahagyásával.
Friedrich Éva, a Coface Hungary céginformációs üzletágának vezetője egy 2008 végi felmérés eredményeire hivatkozva elmondta, hogy a magyar cégek többsége a legelemibb kockázatkezelő eszközöket sem alkalmazza. Mindössze 900 cég vásárol rendszeresen hitelminősítési szolgáltatást, ugyanakkor a tendencia növekedést mutat - tette hozzá.
Az önerő hiánya miatt buknak a kkv-k
Továbbra is vannak KKV tőke-tranzakciók
Napról napra több a problémás hitel
A munkaerőn spórolnak a cégek
Nincs tabu: azok is buknak, akikről sosem hittük
Közel fél évet várnak pénzükre a magyarok
MTI