1p
A kormány gazdasági akciótervének parlamenti ismertetése alatt a forint erősödésnek indult. A miniszterelnök beszéde megállította a BUX lejtmenetét, de a bankoknak van okuk az aggodalomra
A kormány gazdasági akciótervének parlamenti ismertetése alatt a forint erősödésnek indult. A miniszterelnök beszéde megállította a BUX lejtmenetét, de a bankoknak van okuk az aggodalomra

Devizapiac

A délelőtt 285-286 forintos euró jegyzési tartományban ingadozó forint jegyzése a kora délutáni órákra a 282 körüli tartományba tolódott át.

Az MTI által megkérdezett devizapiaci kereskedők véleménye szerint az előterjesztett gazdasági akcióterv teljesíti a befektetői bizalom helyreállításának "szükséges és elégséges" előfeltételeit. Az akcióterv ugyanakkor sikeresen áttematizálta az ország gazdasági kilátásainak problémakörét, háttérbe szorítva ezzel a hétvégi elhibázott kommunikáció káros következményeit.

Kedden délután fél négykor az eurót 283,10 forinton jegyezték a hétfő délutáni 284,33 forint után. Pénteken még 290 forint közelében, hétfőn délelőtt pedig 288 forint környékén járt az euró.

A dollárt kedden délután 237,26 forinton jegyezték 1,1937 dolláros euró árfolyam mellett. Hétfőn délután a dollárt 238,00 forinton, az eurót 1,1947 dolláron jegyezték. Hétfőn a dollár jegyzése 243 forint fellett is járt. A svájci frank jegyzése kedden délután 205,62 forint a hétfő délutáni 205,11 forint után. Kedden nap közben az euró átlépte az 1,3800-as svájci frankos árfolyamküszöböt és 1,3784 frankon a valaha elért leggyengébb árfolyamára esett. Párhuzamosan a frank erősödésével az euróval szemben, a svájci frank 204 forintról  207 forint környékére erősödött.

Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron

Tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 68,11 pontos, 0,32 százalékos csökkenéssel, 21.124,39 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 56,9 milliárd forint volt kedden, a vezető részvények vegyesen zártak az előző napi záráshoz képest.

Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője felhívta a figyelmet arra, hogy Nyugat-Európában és a tengerentúlon a hangulat továbbra sem kedvező, míg a magyar piacon a belpolitikai hírek éreztetik a hatásukat. A pluszos nyitás után napközben lejtmenetbe fordult a BUX, a lejtmenet azonban csak Orbán Viktor miniszterelnök napközben tartott beszédéig tartott. Már a beszéd elejének a hatására, 10-15 perc alatt jelentős mértékben visszaemelkedtek az árak.

"A BUX és az OTP is szépen visszakúszott ekkor, majd a beszéd második részében közölt banki adó tervének a hatására az indexek - főleg a bankoké - újra lefelé vették az irányt" - magyarázta az elemző. Az OTP még így is 2 százalék pluszban tudott zárni, ami szép eredmény az elemző szerint, igaz, a Mol ennél nagyobb mértékben csökkent. Mivel a vezető részvények egyik része pluszban zárt, a másik része mínuszban, alig mutat elmozdulást a BUX - mondta Sőre Balázs.

Nagy forgalmú, hektikus kereskedési napon vagyunk túl, ami nem meglepő, figyelemmel a miniszterelnöki beszédre - mondta Ágoston Róbert, a Cashline Értékpapír Zrt. üzletkötője. Az árfolyamok alakulásából az látszik, hogy nagy jelentőséget a piac nem tulajdonított a bejelentéseknek, pedig van, ezek hosszabb távon meghatározóak lesznek a következő néhány hónapban - hívta fel a figyelmet.

A két tőzsdén forgó bank, az OTP és az FHB előreláthatóan nem kevés profitjába kerül majd a keddi kormányfői bejelentés - emelte ki az elemző. Kifejtette: nehéz számszerűsíteni, hogy az egyes bankoknak mennyibe kerül a 200 milliárdos csomag, a bankoknak meg kell egyezniük, hogy ebből ki mennyit fizet be. 

A piacon van egy kis bizonytalanság azt illetően, hogy a miniszterelnök által bejelentett 200 milliárd forint 3 évre szól-e vagy erre az évre, valamint jövőre is és az utána következő évre, s utána kikerül a rendszerből. Az OTP-nek például - piaci súlyából kiindulva - nehéz elképzelni olyan megoldást, hogy 50 milliárd forintnál kevesebb összegbe kerüljön számára a "befizetés", ami hozzávetőleg az éves nyereség harmada - hívta fel a figyelmet Ágoston Róbert.

A Cashline üzletkötője rámutatott, hogy a Richter ellentétesen mozgott a nemzetközi hangulattal és a magyar piaccal, komolyabb pluszt tudott elérni, a nagy forgalmat azonban az OTP generálta, a piac több mint felét a fenti okok miatt nem jó kilátásokkal kecsegtető bankpapír jegyzése adta.

Nézze meg, hogyan zártak részvényei!

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG